Oto kostka, która sprawdzi, ile czasu w pracy rzeczywiście poświęcasz na swoje zadania

Oto kostka, która sprawdzi, ile czasu w pracy rzeczywiście poświęcasz na swoje zadania

Opublikowano 30.11.2016 11:12 -


Co jakiś czas śledzę projekty na Kickstarterze, przyglądając się tym najciekawszym. Ten – niestety – w jakiś sposób przegapiłem, dowiadując się o nim z “przeglądu prasy” w sieci. A szkoda.

Tylko dwadzieścia godzin wystarczyło na to, by ten projekt osiągnął sukces na Kickstarterze. O czym mowa? O kostce do mierzenia czasu pracy. Bardzo szybko przekonała ona wspierających do zainwestowania swoich pieniędzy. Celem było zebranie 75 tys. euro na uruchomienie produkcji, a zespołowi projektowemu udało się pozyskać 314 tysięcy euro. Wow.

Jak to ma działać?

Twórcy projektu zapewniają, że to pierwsze dotykowe urządzenie do mierzenia czasu. Jak działa Timeular ZEI? To ośmiokątna kostka, której każdy bok odpowiada jednej czynności wykonywanej w pracy w ciągu dnia. Przykład? Jeśli właśnie rozmawiasz z klientem, obróć kostkę na odpowiednią stronę, a ta zliczy Ci czas, jaki poświęciłeś na tę rozmowę. Jeśli piszesz raport – znów przekręć kostkę. Przerwa kawowa? Obróć kostkę.

Każdą z ośmiu pozycji na kostce można dowolnie modyfikować, wszystko za sprawą ścieralnego materiału. Po wyjęciu nowej kostki z pudełka, możemy markerem narysować dowolną ikonę, bądź napisać jaki element naszej pracy będzie mierzony przez tę stronę. Rozpoczęcie mierzenia czasu rozpoczyna się, gdy dany bok ustawimy na górze, w pozycji widocznej dla użytkownika. Zobaczcie sami, jak działa kostka:

Skąd taki pomysł?

Jak to z tego typu projektami bywa – z potrzeby. Członkowie zespołu tworzącego Timeular ZEI to czwórka znajomych, którzy zdalnie, po godzinach pracy tworzyli ten projekt. Pracowali jako inżynierowie w Nowym Jorku, Portland i Monachium, a pewnego dnia wszystko rzucili i skupili się wyłącznie na rozwijaniu kostki mierzącej czas.

W opisie projektu na Kickstarterze przeczytamy, że:
Mierzenie czasu w pracy (tzw. time tracking) jest irytującym obowiązkiem. Jest to uciążliwe i czasochłonne, ale wiele firm i wolnych strzelców nadal jest zmuszanych do tego. Dotyczyło to także i nas, gdy pracowaliśmy jako inżynierowie i projektanci. Również mierzyliśmy nasz czas pracy, ale doszliśmy do wniosku, że to niełatwe zadanie, nawet jeśli istnieją na rynku dobre rozwiązania tego problemu.

Ile to kosztuje?

Kostka Timeluar ZEI ma kolor biały z czarnym przyciskiem, wymiary 100x74x74 mm, waży 70 g, ma wbudowany Bluetooth LE 4.0 (by móc połączyć się z komputerem i w prosty sposób nią zarządzać), baterię 1x CR2032 i jest wykonana z poliamidu. W przedsprzedaży kosztuje 89 euro, zaś jej cena regularna ma kształtować się na poziomie 120 euro za sztukę.

Dla osób chcących jak najlepiej wykorzystać swój czas i podnieść swoją produktywność w pracy to doskonałe urządzenie. Czy kostka sprawdzi się w polskich warunkach? Boję się, że potencjalnych klientów odstraszy jej cena. Sam osobiście chciałbym mieć taki gadżet.

Mikołaju, już wiesz, co chcę dostać pod choinkę, prawda? ;-)

Wieści z Rozładowani.pl