Apple zaprezentowało dziś nowego podstawowego iPada obok iPada Air oraz Apple Watch Series 6. Premiera najnowszej generacji podstawowego modelu nie była przez nas spodziewana. Tradycyjnie prezentacja iPada poprzedzona została historiami na temat jego wykorzystania przez użytkowników, podobnie jak w przypadku Apple Watch Series 6. Tim Cook zaznaczył, że iPad jest dostępny na rynku już 10 lat. W tym czasie sprzedano 500 milionów egzemplarzy.

iPad ósmej generacji

Tegoroczny podstawowy iPad niestety nie doczekał się odświeżenia wyglądu. Myśleliśmy, że cała linia iPadów będzie nawiązywać do wyglądu iPada Pro. Jednak iPad nadal wygląda tak samo jak poprzednia generacja. Nadal ekran otaczają grube ramki. Nowy iPad wyposażony jest w chip A12 Bionic, taki sam, jaki możemy znaleźć w iPadzie Air. Apple wskazuje, że jest on 6 razy szybszy od Chromebooków. Wykorzystano w nim technologię Neural Engine, która pozwala na wykonanie 5 trylionów operacji.

Wyświetlacz to 10’2-calowa Retina. Najnowszy iPad może współpracować z Apple Pencil, co niewątpliwie ucieszy wielu użytkowników. Niestety jest to tylko możliwość wykorzystania pierwszej generacji Apple Pencil. Na szczęście iPad będzie także działał z dotychczasowymi akcesoriami dostosowanymi do tej linii, dzięki portowi Smart Connector. W trakcie prezentacji poruszono m.in. akcesoria Logitech. Tablet będzie pracował pod kontrolą iPadOS 14, który obok iOS 14 ma być udostępniony już w dniu jutrzejszym. Na jego pokładzie niezmiennie znajduje się TouchID. Na tyle urządzenia umieszczono 8MP aparat. Z przodu zaś umieszczono aparat FaceTime HD. Użytkownicy będą mogli wybierać pomiędzy dwoma modelami – z 8GB pamięci na dane na pokładzie oraz 128GB. Fani wersji Cellular będą mogli skorzystać z eSIM.

iPad 8 generacji

Cena iPada ósmej generacji

W trakcie konferencji zaznaczono, że iPad ósmej generacji będzie kosztować 399 dolarów. Dostępny będzie w sprzedaży już od piątku. Pojawiły się już polskie ceny iPada. Wersja WiFi z 32GB pamięci na dane kosztuje 1599 zł, za WiFi + Cellular należy zapłacić 2199 zł. Z kolei wersja WiFi ze 128GB pamięci wyceniona została na 2099 zł, a WiFi + Cellular na 2699 zł.


Posłuchaj nas!