Youtuber imieniem Krazy Can postanowił sprawdzić jak wyglądała praca na Photoshopie w 1988 na starym systemie operacyjnym od Apple. Sama maszyna to prawdziwy demon prędkości, bo ma aż 8MB RAM i procesor 32MHz.

Photoshop oznaczony wersją 0.63 zbyt wielkich możliwości nie miał. Obsługa jednej warstwy i możliwość cofnięcia zmian… jeden krok w tył.

W 1988 r. Thomas przerwał naukę na pół roku, by wspólnie z bratem rozwijać program, którego nazwa znowu uległa zmianie na ImagePro. W tym samym roku doszło do zawarcia umowy pomiędzy Thomasem a producentem skanerów BarneyScan, na mocy której aplikacja miała być dołączana do skanerów tej firmy. Przy okazji tej współpracy doszło do ostatniej już zmiany nazwy, program otrzymał wówczas nazwę Photoshop. /Wiki

Sami zobaczcie jak wygląda praca z takim narzędziem dzisiaj. Gorąco polecam, interesujący materiał, dosłowna podróż w czasie.

We współpracy z firmą BarneyScan sprzedano 200 kopii programu. W tym samym czasie John odbył podróż do siedzib dwóch dużych korporacji: Adobe Systems oraz Apple. Prezentacja programu Russellowi Brown (dyrektor artystyczny Adobe) zaowocowała kupieniem przez Adobe praw do dystrybucji aplikacji we wrześniu 1988 roku. Kiedy John pracował w Kalifornii nad wtyczkami, Thomas programował w Ann Arbor. /Wiki

Photoshop 1.0 został wydany w 1990 r. wyłącznie na platformę Macintosh