Gdy zobaczyłem nagłówek wiadomości prasowej, kliknąłem z prędkością światła. Ogólnie nie byłem wielkim fanem pomysłu, by rolę Geralta z Rivii wziął na siebie Henry Cavill. Nie pasowało mi, że superbohater noszący bieliznę na spodniach, będzie twarzą jednego z moich ulubionych bohaterów z książek, czy gier.

W całej okazałości możecie Henry’ego zobaczyć poniżej. Ja mam dość mieszane uczucia i troche trąci mi Michałem Żebrowskim z polskiej produkcji (z całym szacunkiem do p. Michała).

WW HenryCavill firstlook 219 DIGITAL 2
Henry Cavill jako Wiedźmin

Na całe szczęście Netflix znany jest z jakościowych produkcji, więc jestem przekonany, że ostatecznie się nie zawiodę, a Pana Cavill’a cóż, pozostaje zobaczyć  w akcji, bo jak zapewnia Netflix, nudzić się nie będziemy.

https://www.facebook.com/netflixpolska/videos/247934245882279/?hc_ref=ARSpcmPewD2UXTAevLmOwTjerVDkQESsvxvkLz-JvTDhRFdJDU_tmdG7kcf8yuR6CVE

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Pełna obsada Wiedźmin – Netflix

Eamon Farren – Cahir,
Joey Batey – Jaskier,
Lars Mikkelsen – Stregobor,
Royce Pierreson – Istredd,
Maciej Musiał – Sir Lazlo,
Wilson Radjou-Pujalte – Dara,
Anna Shaffer – Triss,
Rebecca Benson – Marilka
Shane Attwooll – Nohorn
Luke Neal – Vyr
Matthew Neal – Nimir
Tobi Bamtefa – Danek
Sonny Serkis – Martin
Roderick Hill – Fletcher
Inge Beckmann – Aridea
Charlotte O’Leary – Tiffania
Natasha Culzac – Toruviel
Amit Shah – Torque
Tom Canton – Filavandrel