Oto gry, które rządzą na smartfonach w 2017 roku!

Oto gry, które rządzą na smartfonach w 2017 roku!

Opublikowano 19.04.2017 10:11 -


Jak podaje SensorTower, ostatni kwartał był bardzo szczodry dla twórców gier mobilnych. Wzrosty w tym sektorze są oszałamiające i nie widać oznak zadyszki. Więcej. Wygląda na to, że granie na smartfonach dopiero nabrało rozpędu.

Najczęściej pobieramy Subway Surfers

W Kiloo mają powody do zadowolenia. Pomimo, że ich endless runner jest na rynku od pięciu lat, nie przestaje zjednywać sympatyków. W pierwszym kwartale 2017 roku Subway Surfers było najczęściej pobieraną grą mobilną – plasując się na pierwszym miejscu w Google Play i na ósmym w App Store.

Na drugim miejscu mamy multiplayerowy bilard 8 Ball Pool. Podium zamyka Super Mario Run. Dalej mamy My Talking Tom, King of Glory oraz Clash Royale. Nieco słabnie gwiazda Pokemon Go – gra która grzała w zeszłym roku umysły, dziś znajduje się na zaledwie siódmej pozycji. Piano Tiles 2 na ósmej, Candy Crush Saga na dziewiątej, a listę zamyka Slither.io.

najlepsze gry na telefon 2017
Źródło: SensorTower

Najczęściej płacimy w Monster Strike

Zarówno w Google Play, jak i App Store Monster Strike może poszczycić się tytułem najlepiej zwracającej się gry pierwszego kwartału bieżącego roku. Dalej mamy Fate/Grand Order oraz Game of War. Poza podium wylądowała produkcja Clash Royale, a zaraz za nią reklamowany twarzą Arnolda Schwarzeneggera Mobile Strike. Szóste miejsce przypadło Puzzle & Dragons, a siódmym muszą się zadowolić twórcy King of Glory. Pokemon Go w tym zestawieniu jest na ósmej pozycji. Listę najlepiej zwracających się gier zamyka Clash of Clans i Candy Crush Saga.

najpopularniejsze gry na telefon 2017
Źródło: SensorTower

Gry mobilne rosną

Gry w Apple’owskim App Store urosły o 35%, generując 6,6 mld dolarów. Chociaż w przypadku Gier Google Play jest to tylko 5,3 mld dolarów, to możemy mówić o olbrzymim skoku w porównaniu do zeszłorocznego pierwszego kwartału. Wtedy było to 2,9 mld dolarów. W tym roku wygenerowano aż 5,3 mld, więc mamy do czynienia ze wzrostem o 83%!

Gry w Google Play i w Apple App Store
Źródło: SensorTower

Słowem podsumowania. Opłaca się tworzyć gry mobilne. W ekosystemie Apple odpowiadają one za 80% przychodów. Monetyzacja gier na androidzie jest jeszcze wyższa i odpowiada za 91% wpłat w Google Play. Trzeba jednocześnie pamiętać, iż dane, którymi posiłkuje się SensorTower mają charakter analityczny i mogą nieco odbiegać od stanu rzeczywistego. Ponadto nie uwzględniono w nich niektórych wpływów, jak chociażby tych, które generują reklamy.

Jedyne, co boli to fakt, iż na powyższych listach brakuje bardziej klasyczny gier, prawda? Jednak, co radzić – takie czasy. Może granie na smartfonach nie tylko będzie rosło rok do roku finansowo, ale dorośnie również do mocniejszego obłaskawiania gotówką nieco bardziej ambitnych pozycji. Mocno trzymam za to kciuki.

Wieści z Rozładowani.pl