Poznaj 62 nowe emoji na 2020 rok - motyw przewodni: "transpłciowość"

Poznaj 62 nowe emoji na 2020 rok – motyw przewodni: “transpłciowość”

Opublikowano 31.01.2020 7:52 -


Nowe aktualizacje emotikonek zawsze wzbudzają wiele sensacji wśród użytkowników internetu. W końcu w ten sposób mogą oni wyrażać swoje uczucia, reagować na niektóre sytuacje czy sugerować coś swoim współrozmówcom. Oficjalne potwierdzenie wypuszczenia emoji 13.0 przez Konsorcjum Unicode tym razem na pewno będzie częściowym zaskoczeniem dla niektórych, gdyż skupia się na… transpłciowości.

Konsorcjum wraz z najnowszą aktualizacją emotek zamierza wprowadzić łącznie 117 emoji. Wśród nich 62 będą stanowiły nowe grafiki, natomiast pozostałe 55 to warianty płci oraz koloru skóry. Co najważniejsze ma pojawić się znacznie więcej możliwości deklarowania własnej tożsamości, niż do tej pory. Wydaje mi się, że takie działanie spotka się zarówno z pozytywnym, jak i negatywnym odbiorem wśród grup społecznych na całym świecie. Skupmy się jednak na plusach i śmiesznych emoji, które niebawem pojawią się na naszej klawiaturze.

Ninja, karaluch, a może mężczyzna w sukni ślubnej? To tylko część nowych emoji

To właśnie dzięki emojipedii można w przybliżeniu zapoznać się ze wszystkimi propozycjami nowych emotek oraz ich wariantów. Wśród nich znalazła się uśmiechnięta buźka z łezką, śmieszna twarz w okularach z wąsami, a także mnóstwo realistycznych zwierząt. To jednak tylko poboczne dodatki, gdyż najważniejszą zmianą ma być wprowadzenie transpłciowych wariantów grafik.

emoji

Transpłciowe emoji sponsorowane przez Google i Microsoft

W tegorocznej aktualizacji główną rolę mają odgrywać elementy transpłciowe. Wśród nich pojawi się flaga oraz specjalnie utworzony znak, które będą identyfikować społeczność osób o innej tożsamości płciowej. Google początkowo doprowadził do wprowadzenia emoji wyłącznie określającego płeć, jednak tym razem postanowiło zaproponować uniwersalne rozwiązanie. Wśród emotek ma być dostępna opcja „osoby w welonie” oraz „osoby w smokingu”, które w tym momencie są przypisane kolejno wyłącznie do kobiety i mężczyzny. Nie zabrakło również „osoby karmiącej dziecko”, co ma znacznie rozszerzyć możliwość komunikacji między rozmówcami.

Proponowane emoji nie ogranicza się wyłącznie do Google czy Microsoft. Każdy może przesłać swoją własną propozycję, o czym więcej możecie poczytać TUTAJ. Na ten moment nie wiadomo niestety, kiedy mają one być dostępne na wszystkich urządzeniach – w większości ma to zależeć od dostawcy systemu. Jak do tej pory zazwyczaj aktualizacje pojawiały się jesienią, co by oznaczało, że jeszcze przez kilka miesięcy będziemy musieli poczekać na śmieszne grafiki.

Żródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl