Przypomnę tylko, ostatnio Google nałożyło filtr na kilka popularnych porównywarek cenowych, m. in. Nokaut, który w moich oczach wydał dość kontrowersyjne oświadczenie.

W naszej opinii Google dokonało dość drastycznego, odważnego, ale słusznego kroku. Popieramy działania Google polegające na poprawianiu jakości wyników wyszukiwania i to mimo tego, że chwilowo sami ponieśliśmy konsekwencje prowadzonej przez wyszukiwarkę akcji – twierdzi zarząd Nokaut. pl. – Konkurowanie o pozycje w Google ma teraz szansę na to, by polegać na faktycznym konkurowaniu jakością serwisu, co sprawia, że w zmianie podejścia do problemu ze strony Google widzimy szansę również dla serwisu Nokaut.pl.


Jak w łatwy sposób to zobrazować? Kupowaliśmy linki, ale świetnie że Google dało nam filtr na wyniki wyszukiwania bo teraz powalczymy jakością strony. Hipokryzja w pełnej krasie. Prawda jest taka, że Nokaut i podobne jemu serwisy żyją głównie dzięki Google i zaspamowanym wynikom wyszukiwania. Sądzicie, że teraz skupią się na jakości i powiększeniu palety usług w ramach serwisu? Nie chce być złą wyrocznią, ale jestem przekonany, że powrócą do starych praktyk tylko w nieco bardziej wyrafinowany sposób. Kiedy? Jak tylko Google przestanie patrzeć im na ręce. A tytuły jak ten w serwisie trójmiasto.pl powodują, że nóż się kieszeni otwiera od wciskania ciemnoty.