Osobisty Asystent od Google umówi Cię do fryzjera

Osobisty Asystent od Google umówi Cię do fryzjera

Opublikowano 11.05.2018 11:00 -


Tytuł wcale nie jest clickbaitem. Google faktycznie opracował taką funkcję i w niedługim czasie będzie możliwość skorzystania z niej. Jedna z zaprezentowanych podczas ostatniej konferencji funkcji pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych i dokonywanie rezerwacji terminu lub stolika.

Kilka dni temu odbyła się konferencja Google I/O 2018 Google zaprezentowało kilka fenomenalnych nowości. Jedna z nich to narzędzie, które wciela się w człowieka i w jego imieniu umawia spotkania oraz robi rezerwacje. Żeby tego było mało w rozmowie jest praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwego człowieka.

Co wiemy?

Google Duplex, bo tak nazywa się najnowsza usługa została zaprezentowana przez samego szefa Google Sundar Pichai. Narzędzie działa przy użyciu Google Assistant. Sama prezentacja też odbyła się w dość interesujący sposób, mianowicie na żywo została przeprowadzona rozmowa telefoniczna, podczas której sztuczna inteligencja  zarezerwowała termin wizyty u fryzjera oraz stolik w restauracji.

Asystent potrafi odpowiedzieć na serię skomplikowanych pytań takich jak typ usługi oraz dokładna godzina. Doskonale udaje człowieka używając przerywników jak na przykład: “eee”. Po rozmowie jest możliwość wysłania potwierdzenia rezerwacji. Jeśli niemożliwe będzie dokonanie rezerwacji online, Asystent wykona rozmowę telefoniczną. Po rezerwacji wydarzenie zostanie dodane do naszego kalendarza. Będzie również możliwość jego anulowania.

Kiedy?

Funkcja będzie testowana już wkrótce, latem tego roku i najlepsza wiadomość – będzie dostępna w Polsce. Do końca tego roku pojawi się w 80 krajach i będzie dostępna w 30 językach.

Co jeszcze nowego pojawiło się w kontekście wirtualnego Asystenta?

Możliwość zmiany głosu.

Asystent ma jeden z sześciu nowych głosów:

Denerwowało Was wypowiadanie za każdym razem “Hey Google”? Firma pracuje również nad tym, by Asystent mógł zrozumieć, kiedy rozmawiamy z nim, a kiedy z kimś innym i zareagować w odpowiednim momencie.  Google pracuje również nad zrozumieniem przez Asystenta bardziej skomplikowanych pytań wypowiadanych w jego kierunku.

Funkcja Pretty Please

Funkcja, obecnie w fazie testowania, przeznaczona głównie dla rodzin. Ma ona uczyć dzieci kulturalnych zachowań. W tym celu konieczne będzie ładne poproszenie o wykonanie danego polecenia.

Custom Routine

Pozwala ona tworzyć własne zestawy działań. Możliwe będzie uruchamianie działań o konkretnej porze lub w konkretnym dniu.

Dzieje się naprawdę wiele fantastycznych rzeczy! To wspaniale móc obserwować jak szybko i z jaką korzyścią dla nas rozwija się technologia. Jak wszystko staje się łatwiejsze i bardziej dostępne. Mam nadzieję, że już niebawem takich funkcji będzie coraz więcej a sam Google nie spocznie na laurach.

Wieści z Rozładowani.pl