Osmo Pocket 2 pojawi się w tym tygodniu - przebije poprzednika?

Opublikowano 19.10.2020 10:00 -


Kamerka od DJI podbiła moje serce w tym roku. Przymierzałem się długo do zakupu GoPro, a skończyło się właśnie na Osmo Pocket i wiem, że był to wybór genialny. Czy żałuję, że kupiłem ją na wiosnę, skoro teraz pojawia się nowsza wersja? Nie, bo wiem, że dwójka także do mnie trafi, jest to sprzęt idealny. Teraz okazuje się, że Osmo Pocket 2 pojawi się w tym tygodniu.

Poprzedni model miał premierę przed dwoma laty, w 2018. Kamerka spełnia wiele wymagań, bo po pierwsze jest to sprzęt mocno mobilny, a po drugie - ma "swojego" gimbala! Nagrywanie w 4K, do tego idealne zdjęcia - czego chcieć więcej od kieszonkowej kamery? Jak się okazuje można wyciągnąć nowsze możliwości z takiej miniaturki.

DJI zaprezentuje Osmo Pocket 2 już jutro, we wtorek 20 października. Wcześniej jednak pojawiły się przecieki i fotki trafiły do sieci.

Jak widać fotki upublicznił profil OsitaLV, nie pierwszy raz zresztą publikująca przecieki z tej grupy produktowej. W nowym modelu otrzymamy większy sensor, który ma być zaciągnięty z najnowszego drona Mavic Air 2. Plotki sugerują, że w Osmo Pocket 2 otrzymamy także funkcję zoomu cyfrowego.

Jak widać na zdjęciach nowością jest także mały joystick, który pozwoli na sterowanie kamerą. W przypadku modelu starszego takie akcesoria były do kupienia dodatkowo, sam jestem posiadaczem takiego udogodnienia, jednak nie zawsze z niego korzystam, bo system śledzenia w kamerce działa idealnie.

Osmo Pocket 2 - ceny i dostępność

Na razie oczywiście brak jest oficjalnych cen, jednak przypuszczalnie podstawowa wersja będzie droższa od modelu pierwszego. Jak w przypadku większości sprzętu DJI zaoferuje raczej możliwość zakupu pakietu combo, gdzie dostaniemy więcej sprzętu w zestawie.

źródło: Twitter

Wieści z Rozładowani.pl