Poprzedni model miał premierę przed dwoma laty, w 2018. Kamerka spełnia wiele wymagań, bo po pierwsze jest to sprzęt mocno mobilny, a po drugie – ma „swojego” gimbala! Nagrywanie w 4K, do tego idealne zdjęcia – czego chcieć więcej od kieszonkowej kamery? Jak się okazuje można wyciągnąć nowsze możliwości z takiej miniaturki.

DJI zaprezentuje Osmo Pocket 2 już jutro, we wtorek 20 października. Wcześniej jednak pojawiły się przecieki i fotki trafiły do sieci.

Jak widać fotki upublicznił profil OsitaLV, nie pierwszy raz zresztą publikująca przecieki z tej grupy produktowej. W nowym modelu otrzymamy większy sensor, który ma być zaciągnięty z najnowszego drona Mavic Air 2. Plotki sugerują, że w Osmo Pocket 2 otrzymamy także funkcję zoomu cyfrowego.

Jak widać na zdjęciach nowością jest także mały joystick, który pozwoli na sterowanie kamerą. W przypadku modelu starszego takie akcesoria były do kupienia dodatkowo, sam jestem posiadaczem takiego udogodnienia, jednak nie zawsze z niego korzystam, bo system śledzenia w kamerce działa idealnie.

Osmo Pocket 2 – ceny i dostępność

Na razie oczywiście brak jest oficjalnych cen, jednak przypuszczalnie podstawowa wersja będzie droższa od modelu pierwszego. Jak w przypadku większości sprzętu DJI zaoferuje raczej możliwość zakupu pakietu combo, gdzie dostaniemy więcej sprzętu w zestawie.

źródło: Twitter