Oreo na S7 i S7 Edge – podejście drugie

Oreo na S7 i S7 Edge – podejście drugie

Opublikowano 25.05.2018 9:00 -


Wszystko wygląda na to, że tuż zaraz za całą resztą starych modeli Samsunga oraz tuż za całą konkurencją, ujrzymy nowe ROMY dla naszych Samsungów S7. Zawiera ono łatki poprawiające błędy w pierwszym oprogramowaniu wypuszczonym na teren Wielkiej Brytanii. Dla niecierpliwych jest to nareszcie zielone światło na instalowanie Androida 8.0.

Samsung S7 jest nadal chętnie zestawiany z najnowszymi modelami różnych producentów w celu pokazania rozwoju albo też zastoju poszczególnych producentów. Tak długie zainteresowanie modelem pokazuje, jak dobra była to konstrukcja, albo jak dobrze się starzeje, oferując nadal wiele w coraz to niższym przedziale cenowym. Moim zdaniem do dziś dnia procesor Exynos 8890 przy wsparciu 4GB pamięci RAM daje radę i gdyby nie 2 rzeczy, ciężko byłoby mówić o nim „staruszek”. Pierwszą jest oczywiście ekran, a druga to…

Czy Sony przestanie produkować smartfony?

Aktualizacja Android do 8.0

Początek maja był zakreślony na czerwono w kalendarzu, kiedy to nareszcie ruszyła aktualizacja Androida w S7 i S7 Edge, początkowo w UK. U wszystkich posiadaczy na pewno pojawił się błysk w oku na myśl o odświeżeniu telefonu, doposażając go w Experience 9.0. Niestety, pierwsze info o niestabilnym działaniu pojawiły się po 2-3 dniach. Objawiało się ono ciągłymi restartami urządzenia.
Ciężko mi zrozumieć jak, taka firma jak Samsung, po wielomiesięcznych testach (pierwsze info o 8.0 dla S7 były na początku roku), mogła wypuścić oprogramowanie, które nie działało stabilnie nawet kilku dni. Jedyne racjonalne wytłumaczenie, to chęć przeciągania całej operacji do ostatniej chwili, aby niecierpliwi kupili nowy telefon. Jeżeli takie było założenie, to czapki z głów.

Użytkownicy wylewali żale w każdym dostępnym miejscu, że Xiaomi, Huaweii, LG, tak naprawdę wszyscy, aktualizują swoje starsze słuchawki, a informacje o 8.0 na nieznanych nikomu chińskich produktach przelewały czarę goryczy. Koniec narzekania.

17.05.2018

Powyższa data, to drugi dzień w kalendarzu właścicieli S7 – wypuszczono nowy ROM z łatką, która wykazuje się niesamowitą stabilnością, działając już 4 dni. Mając na uwadze fakt, że poprzednia wersja nie przepracowała 2 dni, jest to nie lada wyczyn. Pomijając moje sarkastyczne opinie, myślę, że jest to zielone światło dla najbardziej zniecierpliwionych, którzy nie mają zamiaru czekać na polskie XEO a co dopiero na polskich operatorów. Nowa wersja oprogramowania to G930FXXU2ERD8 dla siódemki oraz G935FXXU2ERD8 dla Edge, które możecie znaleźć, chociażby na SamMobile.

Wieści z Rozładowani.pl