Orange zapowiedziało, że użytkownicy Orange Flex będą mogli korzystać z sieci 5G. To wymaga jednak skorzystania z drogiego planu.

Orange rozpoczęło lipiec z informacją o udostępnieniu użytkownikom sieci 5G. Tym samym pomarańczowi dołączyli do Plusa, T-Mobile oraz Play. Do stworzenia sieci 5G wykorzystane zostało pasmo 2100 MHz. Użytkownicy Orange mogą skorzystać z sieci 5G w 12 lokalizacjach w Polsce: Warszawie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Wrocławiu, Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, Krakowie, Kielcach, Opolu, Częstochowie, Rzeszowie, a także Bielsku-Białej. Jednak nie wszyscy mieszkający lub przebywający w wymienionych lokalizacjach mogą skorzystać z dobrodziejstw 5G. Wymagany jest do tego odpowiedni smartfon, ale także taryfa indywidualna lub biznesowa.

5G od Orange w 12 lokalizacjach. Oto lista miast

5G dla użytkowników Orange Flex

Orange ogłosiło jednak, że udostępni sieć 5G dla kolejnych klientów. Od 18 sierpnia będą mogli z niej skorzystać użytkownicy Orange Flex. Bardzo się ucieszyłem z tej wiadomości, bo sam korzystam z Flexa od dłuższego czasu. Mam w planach zmianę telefonu jeszcze w tym roku na model raczej wspierający 5G, a że często przebywam w Płocku, to pomyślałem, że sprawdzę, jak to funkcjonuje w praktyce. Jednak ta radość nie trwała długo.

R E K L A M A

Dostęp do sieci 5G możliwy będzie jedynie dla klientów korzystających z najwyższego planu, czyli wynoszącego 80 zł miesięcznie. Skorzystanie więc z o wiele droższego planu tylko po to, aby sprawdzić przez chwilę, jak działa 5G, zyskało dla mnie miano pomysłu bezsensownego, chociaż może się to zmienić po zakupie nowego telefonu. Nie mniej jednak, użytkownicy Flexa w najdroższej jego wersji, automatycznie będą przydzieleni do 5G, jeśli będą spełniać warunki przebywania w danej lokalizacji oraz będą posiadać odpowiedniego smartfona. 

eSIM zagościł w T-Mobile. Jest jednak pewien haczyk

Smartfony wspierające 5G dostępne w Orange

Pomarańczowy operator chwali się, że w jego ofercie jest już spora liczba urządzeń wspierających obsługę sieci 5G:

  • smartfony Xiaomi: Mi 10 5G, Mi 10 Lite 5G oraz Mi 10 Pro 5G,
  • smartfony Samsung z serii S20: S20+ 5G oraz S20 Ultra 5G, Samsung Note 20 5G i Note 20 Ultra 5G (aktualnie w przedsprzedaży),
  • Motorola Edge 5G,
  • LG Velvet 5G,
  • Sony Xperia 1 II 5G,
  • Huawei P40 5G, Huawei P40 Lite 5G, Huawei P40 Pro 5G oraz Huawei P40 Pro+ 5G.

Źródło: Orange


Posłuchaj nas!