Optoma Corporation to założona w 2002 roku tajwańska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji projektorów, kina cyfrowego, projektorów laserowych i projektorów LED. CinemaX P2 to jeden z topowych modeli firmy.  Projektor laserowy o ultrakrótkim rzucie zagościł w moim domu i przez kilka dni będzie zastępował mi telewizor, bym mógł przybliżyć Wam jego mocne i te słabsze strony.

Optoma CinemaX P2 – opakowanie i zawartość

W przypadku tego typu urządzeń nie spodziewam się cudów, jeżeli chodzi o opakowanie. Optoma CinemaX P2 opakowano w zwykły karton, na którym znalazły się podstawowe informacje o urządzeniu. Dość zaskakujące było jednak to, że po odgięciu rączek do przenoszenia, moim oczom ukazał się kabel zasilający, który mógł stamtąd wypaść. Sam projektor jest już jednak bardzo dobrze zabezpieczony.

Optoma CinemaX P2 zawartość opakowania

W kartonie poza samym projektorem znajdziemy pasy ułatwiające wywiercenie dziur w suficie, tak by uzyskać oczekiwany rozmiar obrazu, kabel zasilający, kabel do ładowania pilota, sam pilot oraz instrukcje. Szkoda, że nie dodano choć jednego kabla HDMI, jednak tak naprawdę to, co dostajemy w zestawie, wystarcza, by korzystać z projektora.

Optoma CinemaX P2 – jakość wykonania

Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to jest ona adekwatna do ceny sprzętu. W tej półce cenowej (projektor kosztuje prawie 15 tysięcy złotych) oczekujemy najwyższej jakości wykonania i użytych materiałów i takie dostajemy. Optimo wygląda naprawdę świetnie. Projektanci z tajwańskiej marki umiejętnie połączyli plastiki o różnych fakturach, z materiałowym obiciem frontu, pod którym znajdują się głośniki. Dołączony do projektora pilot, został stworzony z aluminium z plastikowymi przyciskami. Wygląda on bardzo dobrze i równie dobrze leży w dłoni.

Optoma CinemaX P2 jakość wykonania

Optoma CinemaX P2 – pierwsze wrażenia

Pierwsze wrażenia z testowania CinemaX P2 są bardzo obiecujące. Jaki obraz uzyskacie dzięki temu projektorowi, czy zapowiedź kinowej jakości dźwięku nie jest przesadzona i jak sprawdza się system operacyjny wbudowany w projektor? Tego dowiecie się z pełnej recenzji, która już wkrótce pojawi się na łamach DailyWeba.