Oppo X nareszcie dostępny w Europie, ale czemu tak drogo?

Oppo X nareszcie dostępny w Europie, ale czemu tak drogo?

Opublikowano 11.09.2018 11:01 -


Kilka miesięcy temu chiński producent telefonów komórkowych Oppo zaprezentował swój flagowy telefon - Oppo Find X. Telefon trafił następnie do sprzedaży w różnych krajach na całym świecie, w tym do Indii, Wielkiej Brytanii, Tajwanu i Chin. Teraz Oppo Find X jest dostępny również we Francji, za cenę 999 euro. Czy to aby nie za dużo?

Do niedawna można było zakupić urządzenia OPPO tylko przez pośredników. Wiązało się z długim czasem oczekiwania, sporym ryzykiem i problemami w przypadku chęci realizacji naprawy urządzenia na gwarancji. Oczywiście ma to też swoją dobrą stronę - cenę.

Ekspansja europy

Wszystko wskazuje na to, że Oppo zaciera ręce na Europejski rynek i zapowiada wejście na wiele rynków, w tym też mówi się o Polsce. Pierwsze kroki mamy już za sobą, ponieważ we Francji telefon jest dostępny za pośrednictwem operatora telekomunikacyjnego Orange, a także za pośrednictwem punktów Fnac Darty. Dla tych, którzy kupią urządzenie od 7 września do 4 października, Oppo Mobile France dołącza bezpłatne słuchawki bezprzewodowe O-Free.

Cena urządzenia została ustalona na niemalże 1000EUR, czyli ok. 4300zł, co plasuje go w czołówce najdroższych urządzeń na rynku. Urządzenie jest naprawdę porządnie wyposażone we wszystkie nowinki, ale stawanie w szranki z iPhone X czy Note 9 może się skończyć źle. Oppo nie wyrobiło sobie u nas porządnej opinii, więc potencjalni kupcy woleć będą sprawdzoną choć trochę gorszą konstrukcją za podobne pieniądze. Co więcej, urządzenie jest dostępne w chińskich sklepach online oferujących dostawę do Polski po sporo niższych cenach - około 2700złotych.

Oppo Find X to nie byle telefon

Przypomnijmy sobie specyfikacje. Oppo Find X jest wyposażony w 6,5-calowy wyświetlacz Full-HD AMOLED o proporcjach 19,5: 9 i jest reklamowany jako pierwszy na świecie smartfon z ekranem zajmującym 93,8 procent frontowej części urządzenia. Telefon jest zasilany przez procesor Qualcomm Snapdragon 845, procesor graficzny Adreno 630 oraz 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej.

Funkcja 3D Face Unlock, którą Oppo nazywa O-Face Recognition. Wykorzystuje ona technologię 3D Structured Light, która skanuje 15 000 punktów twarzy. Firma twierdzi, że metoda ta jest 20 razy bezpieczniejsza niż rozpoznawanie linii papilarnych. Oppo Find X wyposażony jest w silnikowy mechanizm przesuwny. Kiedy ta część telefonu się wysuwa, odsłania przedni aparat i czujniki skanowania twarzy 3D, ale także odsłania podwójne tylne kamery i lampę błyskową LED. OPPO określił swoją kamerę jako "Stealth 3D cameras".

Bezsprzecznie jest to jeden z najbardziej innowacyjnych telefonów na rynku. Z takim podejściem do ceny, mimo to, nie wróżę im sukcesu ani w Europie, ani na naszym rynku. Polacy nie dość, że nie są tak samo zamożni, to mają smykałkę do znalezienia czegoś taniej w niekonwencjonalny sposób. Przez to u nas będą musieli walczyć z importem tego samego produktu.

Wieści z Rozładowani.pl