W skrócie rzecz biorąc, Oppo przygotowało solidnego flagowca i towarzyszący mu smartzegarek klasy premium. Oczywiście zgodnie z panującą modą model flagowy Find X2 ma też wersje PRO, która pokazuje możliwości firmy. Teraz przyjrzymy się jednak zegarkowi, który wygląda na bardzo ciekawy.

Oppo Watch na przystawkę!

Spodziewaliśmy się tego urządzenia. Oppo z resztą samo uprzedziło niespodziankę, prezentując oficjalne grafiki tego urządzenia. Stało się też tak, jak przypuszczaliśmy – urządzenie podobne formą do Apple Watch to coś z półki premium. Chociaż cena już taka premium nie jest, zegarek powinien kosztować około 215 dolarów (820 zł bez podatków) lub 288 dolarów (1090 zł) za wersję z większym wyświetlaczem.

Oppo Watch

Potwierdziło się wszystko o czym pisaliśmy. Wodospadowy ekran AMOLED o przekątnej 16 lub 1.9 cala (w zależności od wersji, pełne pokrycie palety barwnej DCI-P3 oraz 326 PPI). Zegarek posiada elektrokardiogram oraz wspiera połączenia telefoniczne (za sprawą obsługi eSIM). Na kopercie znajdują się dwa przyciski do nawigacji. Obudowa Zegarka jest aluminiowa i wodoodporna do ciśnienia 5 ATM.

Oppo Watch

Zegarek oparto o platformę Snapdragon Wear 2500, towarzyszy mu jednak koprocesor Apollo 3. Zegarek posiada 8 GB wbudowanej pamięci. Nie zapomniano również o modułach GPS i NPC. Oppo Watch bazuje na systemie Color OS, który jest portem Androida (nie powiedziano jakim). W normalnym użytkowaniu zegarek wytrzyma 40 godzin. Jeśli przełączymy go w tryb oszczędzania energii, czas ten wydłuży się do aż 21 dni. Zegarek w zależności od wykonywanych czynności sam przełącza się między procesorem Snapdragon a koprocesorem w celu oszczędzania energii. Oppo Watch wspiera technologię ładowania, której używają telefony tego producenta. Ładowanie w technologii VOOC pozwala naładować zegarek do 50% w zaledwie 17 minut.

Oppo Watch można zamawiać już w przedsprzedaży, ale oficjalnie do sklepów trafi pod koniec marca.

Źródło: materiał prasowy.