Oppo także prezentuje składany telefon, to już jest wysyp

Oppo także prezentuje składany telefon, to już jest wysyp

Opublikowano 26.02.2019 8:17 -


Tego w sumie można było się spodziewać. Wysyp składanych telefonów przypomina okres jesiennych deszczów i wysyp grzybów o porankach. Samsung niedawno ujawnił swojego składaka Galaxy Fold, a Huawei telefon Mate X. Czas na OPPO.

Wiceszef Oppo, Brian Shen pokazał zdjęcia ich składanego telefonu. Być może wpływ na to miał ostatni szum wokół wspominanych urządzeń konkurencji. Nikt nie chce zostać w tyle. Ze zdjęć można łatwo zauważyć podobieństwo telefonu Oppo do tego, oferowanego przez Huawei. Oba wyglądają bardzo podobnie. Samsung prezentował zupełnie co innego.

oppo

Widzimy, że urządzenie ma jeden spory wyświetlacz OLED, a składa się na zewnątrz. Po jednej ze stron widzimy panel, na którym znajdują się między innymi aparaty. Nie ma pewności, czy przedstawiony model jest tym, który ma być oficjalnym, czy też to dopiero prototyp, ale widać na zdjęciach, że jest to zaawansowana wersja.

Jak widać, telefony składane stają się coraz bardziej powszednie. Brak na razie lidera, innowatora, który specjalizowałby się w tych urządzeniach. Wszystko wskazuje na to, że rewolucja dotyczyć będzie każdej marki, która w swoim czasie wprowadzi takie telefony. Może więc okazać się, że żadna marka specjalnie nie zarobi na technologii. Mogłoby być tak, gdyby składane telefony dostępne były na początku tylko w ofercie jednej firmy. Tak się jednak nie stanie, wszystko wskazuje na to, że w jednym momencie na rynek wyjdą zarówno składaki z górnej półki, jak i ich tańsze (zazwyczaj) chińskie odpowiedniki.

Wieści z Rozładowani.pl