OPPO sięga nieba - Snapdragon 888 i 5G w Find X na rok 2021

Opublikowano 3.12.2020 10:05 -


Podczas tegorocznej konferencji Snapdragon Tech Summit Digital 2020 OPPO pochwaliło się planami na rok 2021. Wśród nich nowa seria Find X z 5G oraz Snapdragonem 888. Ma to być jedno z pierwszych urządzeń 5G wyposażonych w najnowszy procesor od Qualcomm. Więcej informacji już w 1Q 2021.

Na lokalnym rynku OPPO wielokrotnie musiało się tłumaczyć z tego czemu ich nowe urządzenia nie mają topowych procesorów. Choć nie uważam, aby z jakiegokolwiek powodu deklasowało to urządzenie, mam nadzieje, że nadchodzące urządzenia z serii Find X dotrą i na nasz rynek, bo zapowiada się ciekawie.

Snapdragon 888

Więcej szczegółów o nadchodzącym OPPO Find X zacznie się pojawiać już wkrótce, bo jego premiera jest planowana na początek następnego roku. To wtedy poznamy urządzenie wyposażone w procesor Snapdragon 888, czyli najnowsze dzieło Qualcomm wyprodukowane w 5nm procesie technologicznym z modułem 5G Snapdragon X60 trzeciej generacji na pokładzie. Ów model będzie obsługiwał fale milimetrowe jak i te sub-6 GHz.

O wydajności nowego procesora nie wiemy jeszcze za dużo, ale sam producent chwali się skokiem technologicznym pozwalającym na grę w 144 klatkach na sekundę w chmurze. Brzmi to aż nadto dobrze.

Nowy procesor od Qualcomm ma być również przełomem w fotografii mobilnej. Moc drzemiąca w Snapdragon 888 pozwoli na zapisanie 120 zdjęć 12 Mpx w ciągu sekundy. Tak szybki transfer danych otwiera nowe możliwości obróbki zdjęć i video w czasie rzeczywistym. AI zaimplementowane wewnątrz jest niemal dwukrotnie bardziej wydajne niż to zastosowane w Snapdragonie 865 i ponad dwukrotnie od procesora Apple A14 Bonic.

snapdragon 888 1

5G

Temat sieci 5G jest wyjątkowo ważny dla OPPO, ponieważ w ostatnich latach prężnie działa w celu poszerzenia zakresu jej działania. Oprócz wprowadzania nowych urządzeń z obsługą 5G w coraz to bardziej przystępnych cenach, w myśl hasła „Technology for Mankind, Kindness to the World”, firma inwestuje w rozwój samej sieci.  W lipcu OPPO wzięło zaś udział w procesie wdrażania pierwszej samodzielnej sieci 5G (SA) na terenie Wielkiej Brytanii – razem z Qualcomm Technologies, Vodafone i Ericssonem.

1Q 2021 - kwartałem OPPO

Jeżeli pokładane nadzieje w Snapdragon 888 staną się rzeczywistością, a OPPO wykorzysta jego możliwości poprzez zaimplementowanie odpowiednio mocnych podzespołów do nowego OPPO Find X, to zaczyna się robić wyjątkowo ciekawie. Pozostaje mieć nadzieje, że OPPO Find X trafi do naszego kraju i będziemy mogli na własnej skórze przekonać się ile w marketingu jest prawdy

Wieści z Rozładowani.pl