Od dziś dnia można zamawiać Oppo Reno 6 i Oppo Reno 6 Pro. Oppo chwali się nowym trybem wideo bokeh z efektem flary, jak i poprawą ogólnej jakości zdjęć i filmów. Pytanie tylko czy to wystarczy, aby zachęcić do zakupu smartfona za, odpowiednio, 2500 albo 3700 zł?

Oppo Reno 6 Pro

Model Pro od Oppo oferuje wysoką wydajność za sprawą Snapdragona 870 z 12 GB RAM i 256 GB na dane. Bateria to 4500 mAh z bardzo szybkim ładowaniem 65W. Na froncie OPPO Reno 6 Pro znajduje się wyświetlacz AMOLED w bardzo wygodnym rozmiarze 6,55″ FullHD+ z 90-hecowym odświeżaniem i obsługą HDR10+. Wyświetlacz jest dodatkowo zagięty na krawędziach, a czytnik linii papilarnych został umieszczony pod nim.

R E K L A M A

Zestaw foto/wideo w Oppo Reno 6 Pro to karta przetargowa, która może zadziałać. Na pokładzie znajduje się bowiem matryca główna 50 Mpx ze stabilizacją obrazu, 13 Mpx dla teleobiektywu (2x zoom) oraz 16 Mpx dla zdjęć szerokokątnych (123 stopnie). Dodatkiem jest 2-megapikselowa matryca do zdjęć makro.

Oppo Reno 6

Duży plus należy się za użycie szkła na froncie (Gorilla Glass 5) oraz tyle urządzenia w dobie kiedy nawet Samsung szuka oszczędności w plastiku. Ramka jest oczywiście metalowa.

Oppo Reno 6

Choć wersja bazowa Oppo Reno 6 wydaje się być bardziej przystępna, jego specyfikacja raczej rozczarowuje. Napędza go bowiem MediaTek Dimensity 900 z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej (również bez microSD). Na froncie znajduje się płaski ekran AMOLED w znanym z innych urządzeń Oppo rozmiarze 6,44″, rozdzielczości Full HD+ oraz odświeżaniu 90 Hz. Tu również znalazła się obsługa HDR10 oraz czytnik pod ekranem. Bateria jest minimalnie mniejsza, bo ma 4300 mAh, również z ładowaniem 65W.

Zestaw kamer to również nie jest na papierze mocna strona Oppo Reno 6 – 64 Mpx i 8 Mpx dla zdjęć szerokokątnych to raczej słaby zestaw. Nie wiem, czy nowa funkcja wideo to uratuje. Zobaczymy podczas testów.

Oppo Reno 6

Ceny Oppo Reno 6 i Oppo Reno 6 Pro

Znamy już specyfikację, zatem przyjrzymy się cenom:

  • Oppo Reno 6 – 2499 zł,
  • Oppo Reno 6 Pro – 3699 zł.

Jeżeli zdecydujecie się kupić któryś z tych modeli już dzisiaj, czekają na Was promocje. Kupując Oppo Reno 6, otrzymacie w zestawie bezprzewodowe słuchawki TWS Enco Free 2 oraz z pakietem ochrony ekranu na rok. Promocja na Oppo Reno 6 Pro jest analogiczna, ale w zestawie znajdują się lepsze słuchawki Oppo Enco X.

Oppo Reno 6

Mamy już naszą testową sztukę od Oppo, dlatego powstrzymam się od wydawania przedwczesnej opinii o nowych Reno 6. Na papierze Oppo Reno 6 Pro jest zdecydowanie lepszym wyborem, ale cena powala.


Posłuchaj nas!