Oppo Reno 3 Pro oraz Find X2 to flagowce na miarę 2020 roku

Oppo Reno 3 Pro oraz Find X2 to flagowce na miarę 2020 roku

Opublikowano 27.02.2020 15:19 -


Od kiedy Oppo ma swojego przedstawiciela w Polsce i jest oficjalnie dostępne, staje się z generacji na generacje coraz bardziej interesujące. Na Oppo Reno 3 ruszyła przedsprzedaż, a Find X czeka na swoją prezentację do marca. Oba są interesujące, ale wiadomo, że to Find X jest prawdziwym “top”.

Jestem właśnie świeżo po testach Oppo Reno 2 i to właśnie one zaostrzają mój smak na jego następcę. Jeżeli Reno 3 będzie kontynuował kierunek obrany przez jego poprzednika i utrzyma rozsądną cenę, będzie obiecującym kąskiem. Chciałbym się mylić, ale zapewne Find X2 pozostanie kąskiem dla tych bogatszych, którzy chcą mieć najlepsze rozwiązania i wyróżnić się na rynku.

Oppo Reno 3 Pro

Zacznijmy jednak od modelu, który na pewno będzie dostępny na rynku Polskim, a do tego już jest w przedsprzedaży w Indiach. Wszystko wskazuje, że Oppo Reno 3 wystąpi w 2 wersjach, zwykłem oraz Pro. To właśnie o tej drugiej wiemy już wszystko. Strona Reno 3 Pro na stronie internetowej OPPO India zawiera teraz szczegółowe informacje na temat konfiguracji.

oppo reno 3 aparat

OPPO Reno 3 Pro ma ekran AMOLED z czytnikiem linii pod nim oraz podwójnym oczkiem w lewym górnym rogu. Będzie ono zawierało 44 Mpx obiektyw główny wraz z 2 Mpx czujnikiem głębi. Z tyłu Reno 3 Pro posiadać będzie 4 kamery – 13 Mpx teleobiektyw, 64 Mpx kamerę główną Ultra Clear, 2 Mpx obiektyw monochromatyczny z lampą błyskową LED obok niego i 8 Mpx obiektyw ultrawide.

Zestaw ten oferuje 5-krotny zoom hybrydowy i 20-krotny zoom cyfrowy. Tak jak u poprzednika, Oppo stawia na stabilizację obrazu, dlatego i tu znajdziemy funkcję Ultra Steady Video 2.0.

oppo reno 3

Smartfon ma 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Ponadto będzie dostarczany z ładowarką 30 W obsługującą VOOC Flash Charge 3.0. Chińska wersja Reno 3 Pro wyposażona w Snapdragon 765G, który umożliwia łączność 5G.

Oppo Find X2 i X2 Pro

Ubiegłoroczna edycja Oppo Find X zrobiła na nas wrażenie unikalną na tamten czas przesuwną konstrukcją i najwyższej klasy konfiguracją. W tym roku Oppo podbija stawkę i wprowadzi nie jeden, ale dwa telefony – Find X2 i Find X2 Pro. Oto co wiemy o dwóch telefonach do tej pory:

Oppo Find X2 Pro będzie podobno wyposażony w peryskopowy teleobiektyw, który zaoferuje 60-krotny zoom cyfrowy. Chociaż nie jest to 100x jak w Samsungu S20 Ultra, będzie to jeden z najwyższych wyników na rynku.

find x2

Główna matryca ma mieć 48 Mpx i ma to być odświeżona wersja o nazwie IMX689 firmy Sony. W sieci krążą 2 wykluczające się plotki o pozostałych matrycach. Jedna mówi o 3 takich samych 48 Mpx, które zapisywać będą zdjęcia jednakowej jakości 12 Mpx (trochę jak w iPhone). Druga mówi o bardziej klasycznym zestawie 48 Mpx, 13 Mpx i 8 Mpx. Druga opcja jest jak dla mnie zbyt zachowawcza jak na serię Find.

Za przyjemną i płynną pracę odpowiadać będzie oczywiście Snapdragon 865 SoC, w połączeniu z 8 GB pamięci RAM LPPDR5 i 256 GB pamięci wewnętrznej UFS 3.1.

find x2

Ekran oppo pobije nawet Samsunga

Wiceprezes Oppo i prezes ds. Marketingu globalnego, Brian Shen, napisał na Twitterze, że Oppo Find X2 będzie wyposażony w wyświetlacz 3K. Oprócz wysokiej rozdzielczości panel będzie miał również częstotliwość odświeżania 120 Hz. Ciężko zaprzeczyć tak pewnym źródłom, więc już dziś można powiedzieć, że będzie to ponadprzeciętny telefon. Zdjęcia zwiastują również, że Oppo Find X2 będzie miał zakrzywiony wyświetlacz i cienkie ramki ze wszystkich stron.

Mówi się, że Oppo Find X2 Pro oferuje obsługę wbudowanej technologii szybkiego ładowania Super VOOC o mocy 65 W. Przełoży się to na naładowanie 4000 mAh w mniej niż 30 minut.

Oba urządzenia będą miały swoją premierę na początku Marca i ciężko wnioskować czy wszystkie będą dostępne w Polsce. Nawet jeżeli dotrze do nas tylko Reno 3, nie będzie to wielka strata, bo jest nie mniej interesujący w swoim przedziale cenowym. Konkurencja już na pewno czuje oddech na plecach.

Wieści z Rozładowani.pl