Oppo przygotowuje się do ofensywy na rynek smartwatchy i robi to dobrze

Oppo przygotowuje się do ofensywy na rynek smartwatchy i robi to dobrze

Opublikowano 28.01.2020 10:28 -


Oppo radzi sobie całkiem nieźle na rynku smartfonów. Niegdyś marka znana jedynie z nietuzinkowych pomysłów, które nie wykraczały poza Azję, dziś jest konkurentem na równi z innymi producentami. Nie dziwi zatem, że idąc na fali, chcą ugryźć jeszcze kawałek tortu ze swoim nowym smartwatchem. Czym się będzie wyróżniał? Czujnikiem EKG .

Na rynku smartwachy dominuje niepodzielnie Apple. Udało im się wykreować potrzebę posiadania zegarka jako komplementarnego dobra wraz z telefonem. Nic dziwnego zatem, że każdy inny producent zastanawia się jak zdetronizować Apple Watch. O ile nie wyobrażam sobie tego poprzez zastąpienie go innym produktem, o tyle jest możliwe, że zrobią to ilością. W końcu telefonów
z Androidem jest więcej niż iOS.

OPPO Smartwatch

Dzisiejsza informacja o nowym produkcie Oppo nie zawiera prawie żadnych szczegółów. Poza jednym – EKG. Tak, informacja o obecności czujnika EKG w ich modelu wystarczyła, aby zainteresować media. W końcu pierwszy raz został on zainstalowany w smart zegarku właśnie przez Apple.

Choć do dziś w tym kierunku poszły już inne marki jak Samsung czy Xiaomi/Amazfit, nadal można czuć niedosyt modeli. W końcu nie każdemu spodoba się cukierkowy i minimalistyczny Samsung Watch Active 2 ani po prostu średni Amazfit Verge 2. Jeżeli zatem Oppo rozegra to dobrze, to jest szansa na dobre pole position w tym wyścigu.

Czujnik ElectroCardioGram (EKG) wykrywa sygnały elektryczne pracy twojego serca. Dzięki temu może odczytać tętno (uderzenia na minutę) i rytm (regularność), a nawet może wykryć objawy migotania przedsionków. Optyczne czujniki tętna, które są powszechne w inteligentnych zegarkach i opaskach, mierzą przeważnie tylko tętno.

Nie wiem, jak wiele jest osób, które oczekują tak zaawansowanych pomiarów od swoich smart opasek albo zegarków, ale wydaje mi się dobrym krokiem montowanie sensorów EKG. Nie dość, że pomiary realizowane podczas ćwiczeń oraz spoczynku będą dokładniejsze, to Oppo może nam uratować życie. Choć nie życzę tego nikomu, może warto pomyśleć nad zmianą smartwacha?

Wieści z Rozładowani.pl