Oppo Poseidon - z dystrybutorem w PL, Snapem 855 i 10x zoomem optycznym pozamiata!

Oppo Poseidon – z dystrybutorem w PL, Snapem 855 i 10x zoomem optycznym pozamiata!

Opublikowano 16.01.2019 9:42 -


Oppo rozpoczęło swoją ekspansję na Europę (w tym Polskę) z przytupem. Za kilka dni zaprezentuje szczytowy model chińskiego producenta z Snapdragonem 855 na pokładzie oraz moduł bezstratnego zoomu!

Oficjalnie Oppo wchodzi na polski rynek w lutym, mamy zatem miesiąc na przygotowanie się mentalnie do ataku ambitnego producenta z Chin. Ich telefony, na razie nam obce, cechują się wysoką innowacyjnością. Czytnik linii papilarnych czy przednia kamera poza body telefonu? Oni zawsze byli oni w czołówce. Jakie zatem nowości przygotowali nam na rok 2019?

oppo poseidon – Zoom optyczny

Jego brak jest powodem, dla którego przeżywamy teraz wysyp urządzeń wyposażonych w 3 lub 4 moduły tylnych aparatów. Wszystko po to, aby móc regulować ogniskową i otrzymać bezstratny zoom. Takie rozwiązanie jednak można porównać do pomysłu ZTE Nubia z ekranem po obu stronach, który pozwala nam wykonać selfie dobrym jakościowo tylnym aparatem i zarazem usunąć ten z frontu. Po prostu przerost technologii nad sensem.

Oppo już jutro pokaże nam moduł (albo cały telefon) optyki pozwalającej na osiągnięcie 10-krotnego zbliżenia na jednej matrycy. Wszystko dzięki sprytnej budowie, która zakłada matrycę ułożoną pionowo względem płaszczyzny telefonu oraz lustro ustawione pod kątem 45 stopni. Najlepiej zobrazuje to schemat poniżej oraz zdjęcie główne.

Takie rozwiązanie pozwala na osiągnięcie zakresu od standardowej ogniskowej do tele. Opcja rejestracji obrazu szerokokątnego nadal wymaga oddzielnego modułu.

Oppo Poseidon z 855

Nie wiadomo czy model Poseidon będzie wyposażony w ów moduł zoomu. Nie jest to wykluczone, ale prawdopodobnie będzie nim inny model – F19, o którym na razie nie wiemy za wiele. To, co wiemy na pewno to fakt, że Poseidon istnieje, osiąga dobre wyniki w testach syntetycznych, a w jego środku drzemie Snapdragon 855.

Na froncie dostaniemy bezramkowy ekran OLED w rozmiarze 6,5″ oraz 2 kamery do selfie, podobne do tych znanych z Samsunga S10 Plus. Będą to matryce 25Mpx i 12Mpx.

Aparatem głównym będzie zapewne, bardzo popularny w ostatnim czasie, 48-Mpx Sony IMX586.

Myślę, że z oficjalnym wsparciem na naszym i europejskim rynku Oppo może ugrać spory kawałek tortu. Są to dobre i nietuzinkowe urządzenia w jeszcze lepszej cenie. Przekonamy się już wkrótce.

Wieści z Rozładowani.pl