Akcesoria przeważnie mają swoje premiery przy okazji tych większych prezentujących nowe smartfony. Nie inaczej było w przypadku nowej opaski oraz słuchawek od OPPO. Taki stan rzeczy jest krzywdzący, bo nowości od OPPO spokojnie zasługiwałyby na oddzielny event.

Rynek akcesoriów ubieranych wydaje się, że ma się dobrze. Bardzo duża część osób, które spotykam, są ubrane w elektronikę, jeżeli nie zegarek to opaska. Słuchawki bezprzewodowe to w dzisiejszych czasach must have, bo większość producentów pozbyła się gniazda słuchawkowego 3,5mm. Taki stan rzeczy powoduje, że producenci nie walczą o pierwszy zakup, a raczej o sens wymiany. Moim zdaniem Oppo Enco X oraz OPPO Band mają kilka asów w rękawie.

OPPO Band

Do sprzedaży trafił opaska OPPO Band, który wyróżnia się głównie jedną funkcją, którą próżno szukać u konkurencji – monitorowanie natlenienia krwi w trybie ciągłym.

R E K L A M A

Poza tą funkcjonalnością jest to porządna opaska, jakiej można było się spodziewać od OPPO. 1,1″ wyświetlacz AMOLED zapewnia czytelność nawet w mocnym słońcu, bateria 100mAh ma zapewnić pracę nawet 12 dni na jednym ładowaniu. Ów ładowanie odbywa się poprzez wyjęcie pastylki z opaski i wpięcie do gniazda ładującego. Całość zamknięta jest na tyle szczelnie, że pozwala nurkować do 50m, niestraszne jej zatem żadne z codziennych sytuacji.

OPPO band 1

Aplikacja, przez którą łaczymy się z dowolnym telefonem (HeyTap Health) pozwala zarejestrować 12 trybów treningowych jak bieg, marsz, jazda na rowerze, pływanie, badminton, krykiet czy joga. Poza tym mamy do dyspozycji analizator snu, który wraz z monitorowaniem natlenienia krwi daje nam pełną informację o naszym stanie zdrowia.

Słuchawki OPPO Enco X

Zaprezentowane słuchawki OPPO Enco X, to bezsprzecznie mój faworyt tej premiery. Słuchawki segmentu premium, które powstały przy współpracy z Dynaudio oraz z funkcją ANC. Czy potrzeba czegoś więcej?

OPPO ENCO X 2

OPPO Enco X to klasycznie wyglądające TWS, które  w środku kryją ponadprzeciętną technologię. Dwudrożna budowa oparta na wysokotonowym przetworniku planarnym oraz niskotonowym dynamicznym to bezsprzecznie zestaw audio premium. Czekamy na pierwsze testy, które potwierdzą jakość generowanego audio.

Życie to jednak nie tylko przyjemności ze słuchania muzyki przy kominku, ale i życie codzienne. Aby sprostać takim wymaganiom, OPPO Enco X zostały wyposażone w 4-stopniowy system redukcji szumów, który możemy dostosować do aktualnej sytuacji.  Słuchawki umożliwiają słuchanie muzyki nawet przez 25 godzin (korzystając z etui ładującego), które ładowane jest bezprzewodowo albo za pomocą dołączonego kabla.

Ceny i dostępność

Słuchawki bezprzewodowe OPPO Enco X oraz OPPO Band będą dostępne od 23.03.2021r. Cena detaliczna OPPO Enco X wynosi 799zł i są dostępne tylko w kolorze białym, podczas gdy OPPO Band w wersji czarnej to koszt 199zł.

Oba produkty moim zdaniem zasługują na uwagę, ale to zdecydowanie słuchawki Enco X skradły moje serce. Technicznie rzecz biorąc powinny to być najlepsze słuchawki TWS na rynku, jak będzie, zobaczymy.

 


Posłuchaj nas!