Serial Opowieść Podręcznej to nie jest oryginalna produkcja HBO, bo odpowiada za nią serwis Hulu. Na szczęście jednak w Polsce serial pojawia się praktycznie w tym samym momencie. Z jednodniowym opóźnieniem czwarty sezon Opowieści… wskoczył właśnie do biblioteki HBO GO.

Nie jest to oczywiście jedyna premiera w tym tygodniu, a tych wskoczyło dość dużo. Jeśli więc sprawdzą się pogodowe zapowiedzi, to będzie co robić w ten deszczowy weekend majowy. W serwisach streamingowych sporo nowości, zobaczcie zatem co w HBO GO.

Nowości HBO GO na majówkę 2021

Na bruk

60-letni Walter Scholl jest inicjatorem przymusowych eksmisji. Były sztangista jest najlepszym i najbardziej lojalnym przewoźnikiem zatrudnionym przez Rolanda Grone’a, który planuje ryzykowną transakcję na rynku nieruchomości. Chce pozbyć się wszystkich najemców kamienicy sprzed II wojny światowej położonej w jednej z najlepszych dzielnic, a potem odsprzedać ją z zyskiem. Pojawia się jednak problem. Jeden z lokatorów odmawia opuszczenia mieszkania pomimo nakazu sądowego. Walter rozpoznaje w nim syna, którego porzucił wiele lat wcześniej. Zamiast ujawniać się jako ojciec, Walter próbuje zbliżyć się do Jana i jego rodziny. Aby mu pomóc, Walter musi zmierzyć się nie tylko ze swoim nieuczciwym szefem, ale także z własną przeszłością.

Zamiana

Ludwig i Dany to dwaj osiemnastolatkowie pochodzący z zupełnie innych światów. Ludwig wiedzie spokojne, dostatnie życie, a kochający muzykę Danny musi dwukrotnie zastanawiać się przed wydaniem każdego centa. Kiedy jednak spotykają się po raz pierwszy w lokalnym parku rozrywki, odkrywają, że coś ich łączy. Wyglądają zupełnie tak samo i trudno ich odróżnić. Postanawiają ten fakt wykorzystać i zamieniają się rolami. Ludwig lubi towarzystwo rodziny Danny’ego, a Danny może spokojnie ćwiczyć, aby przygotować się do udziału w konkursie piosenki. Wkrótce jednak pojawiają się pierwsze problemy. Nadmierna ciekawość przybranej siostry Danny’ego, Lilly, powoduje, że sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli…

Opowieść podręcznej – sezon 4

Teokratyczna Republika Gilead boryka się z problemem dzietności. Płodna Offred (Elisabeth Moss) jest podręczną, która mieszka u wysokiej rangi komandora i jego żony. Kobieta raz w miesiącu musi oddać swe ciało panu domu z nadzieją, że uda jej się zajść w ciążę. Offred musi być posłuszna i postępować zgodnie z obowiązującymi surowymi zasadami. Jeśli zacznie buntować się przeciwko swemu losowi, zostanie wysłana do kolonii karnej, gdzie czekać ją może tylko śmierć. Kobiecie ciężko jest pogodzić się ze swoim losem. Marzy o powrocie do dawnego życia, gdy miała męża, córkę i prawo decydowania o własnym losie. „Opowieść podręcznej” to mocny serial autorstwa Bruce’a Millera (serial „Ostry dyżur”). Pierwszy sezon produkcji jest ekranizacją powieści Margaret Atwood. Jest to antyutopia mówiąca o autorytarnym świecie, w którym władzę w USA przejęła pseudochrześcijańska junta. Płodne kobiety uczyniono surogatkami rodzin z uprzywilejowanej grupy związanych z władzą mężczyzn. Wszelkie nieposłuszeństwo ze strony obywateli karane jest w okrutny sposób. Serial był wielkim objawieniem 2017 roku i miał bardzo polityczny charakter, w związku z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta USA. W głównej roli występuje rewelacyjna Elisabeth Moss, która za swoją rolę została wyróżniona m.in. nagrodą Emmy i Złotym Globem. W obsadzie znaleźli się również: nominowany do nagrody BAFTA Joseph Fiennes („Zakochany Szekspir”), nominowana do Złotego Globu Yvonne Strahovski („Tajemnice Manhattanu”) oraz laureatki nagrody Emmy Samira Wiley (serial „Orange Is the New Black”) i Alexis Bledel („Kochane kłopoty”). Serial „Opowieść podręcznej” to przerażająca, dystopijna wizja przyszłości, w której kobiety nie mają prawa głosu. Świat musi poradzić sobie z problemem niskiego przyrostu naturalnego, czego rozwiązaniem ma być wyzysk tzw. podręcznych. Książka Margaret Atwood została wydana w 1985 roku, lecz dopiero w ostatniej dekadzie zrobiło się o niej głośno. Za przeniesienie „The Handmaid’s Tale” na ekrany odpowiada m.in. Bruce Miller, scenarzysta takich hitów, jak „Ostry dyżur” czy „The 100”. Twórcy serialu nie podejrzewali, że produkcja tak szybko zyska uznanie krytyków. Serial został wyróżniony dwoma Złotymi Globami oraz czternastoma nagrodami Emmy (nagrody przyznane w latach 2017-2019).„Opowieść podręcznej” to propozycja dla wszystkich, którzy nie boją się zadawać pytań o przyszłość systemu patriarchalnego, praw kobiet i szacunku do drugiego człowieka. To głęboka analiza ludzkiej psychiki, która, w zależności od okoliczności, czyni bohatera ofiarą lub oprawcą.

Na ringu z rodziną

Wychowani w rodzinie związanej z wrestlingiem, Paige i jej brat Zak są podekscytowani, dostając od życia szansę wejścia w zawodowy krąg WWE. Kiedy tylko Paige zostaje zakwalifikowana do bardzo wymagającego programu treningowego, dziewczyna musi opuścić rodzinę i samotnie stawić czoło brutalnemu światu.Oparta na prawdziwej historii komedia o dziewczynie, która udowadnia, że trzeba wierzyć w swoje marzenia i nie bać się ryzykować. Obraz w reżyserii dziewięciokrotnie nominowanego do nagrody Emmy Stephena Merchanta (serial Biuro) chwyta za serce i zaraża optymizmem. W jego obsadzie znaleźli się wyróżniona nominacją do Oscara Florence Pugh (Małe kobietki), nominowana do Złotego Globu Lena Headey (serial HBO Gra o tron), Nick Frost (Łowca i Królowa Lodu), Jack Lowden (Maria, królowa Szkotów) oraz Dwayne 'The Rock’ Johnson (Sztanga i cash).

Wdech, wydech

37-letnia Irina, z zawodu lekarka, wraca do domu po odbyciu kilkuletniej kary pozbawienia wolności. W domu nikt tak naprawdę na nią nie czeka, mimo że kobieta ma rodzinę – bezrobotnego męża, zbuntowaną nastoletnia córkę i młodszego syna. Aby rozpocząć nowe życie i znowu stać się pełnoprawnym członkiem społeczeństwa, Irina musi odzyskać zaufanie bliskich i zdobyć jakąś pracę. Sprawy nie idą jednak zgodnie z planem. W Megrelii, gdzie odwiedza matkę i grób niedawno zmarłego ojca, kobieta jest świadkiem dziwnego wypadku, który budzi w niej niespodziewane emocje i zmusza ją do podjęcia nieoczywistej decyzji.Intrygujący gruziński dramat w reżyserii wyróżnionego na MFF w Locarno Dito Tsintsadzego (Strach przed strzelaniem). Produkcja zdobyła dwie nagrody na MFF w Szanghaju.

Nagie zwierzęta

Pięcioro zagubionych nastolatków z niemieckiej prowincji – Katja, Sascha, Benni, Laila i Schöller – bez większego wsparcia dorosłych stara się jakoś odnaleźć swoje miejsce w świecie. Kochają się i jednocześnie próbują od siebie nawzajem uciec. Intymność i ból idą u nich zawsze w parze. Kiedy jednak minie zima, młodzi skończą szkołę średnią, a ich drogi rozejdą się raz na zawsze. Dramat opowiadający o chwilach w życiu, kiedy czuje się, że można podbić świat i pokonać wszelkie przeciwności, ponieważ ma się pewność, że obok jest ktoś, kto nas zawsze złapie. Mówi jednocześnie o bólu pożegnania się z tym stanem naiwności. Produkcja została wyróżniona nagrodą na MFF w Berlinie.

Tylko sprawiedliwość

Po ukończeniu Harvardu Bryan Stevenson (Michael B. Jordan) mógł przebierać w lukratywnych posadach. Zdecydował się jednak ruszyć do Alabamy, aby przy wsparciu lokalnej adwokatki Evy Ansley (Brie Larson) bronić niesłusznie skazanych. Jednym z pierwszych jego wyzwań była sprawa Waltera McMilliana (Jamie Foxx), który w 1987 roku został skazany na śmierć za morderstwo 18-letniej dziewczyny, pomimo przeważającej liczby dowodów potwierdzających jego niewinność….Zmuszający do myślenia, oparty na faktach film opowiadający o młodym prawniku i jego walce o sprawiedliwość. W postać głównego bohatera wciela się Michael B. Jordan (Czarna Pantera), a partnerują mu wyróżnieni Oscarem Brie Larson (Pokój) oraz Jamie Foxx (Ray).

Victor i Valentino

Przyrodni bracia Victor i Valentino spędzają wakacje w niewielkim, ale wyjątkowo tajemniczym miasteczku.

Oko bez twarzy

Henry (Dakota Shapiro) jest samotnym hakerem komputerowym, który spędza dni i noce na szpiegowaniu pięknych kobiet w swojej okolicy. Pewnego dnia mężczyzna dochodzi do wniosku, że jedna z nich jest zamieszana w serię morderstw. Nagle sprawy zaczynają przybierać przerażający obrót.Pełne silnych emocji współczesne spojrzenie na klasyczny horror. Jego reżyserii podjęli się Ramin Niami oraz Tara Violet Niami. Produkcja jest swego rodzaju przestrogą przed nadmiernym używaniem nowoczesnych technologii.


Posłuchaj nas!