Operator nie obsługuje wiadomości RCS? Nie szkodzi, jest sposób, żeby to ominąć!

Operator nie obsługuje wiadomości RCS? Nie szkodzi, jest sposób, żeby to ominąć!

Opublikowano 28.10.2019 13:51 -


Google nie czekało na operatorów i postanowiło wdrożyć wiadomości RCS bez wsparcia sieci. Z tego też powodu niewiele osób ma dostęp do usługi, bo rzadko która sieć oferuje taką obsługę. Znalazło się jednak banalne rozwiązanie, które pozwala na wysyłanie RCS praktycznie na każdym telefonie z systemem Android.

Zacznijmy jednak od początku. RCS to w skrócie odpowiedź Google na iMessage, z której mogą korzystać użytkownicy telefonów od Apple. Takie wiadomości „przechodzą” z iPhone’a na inny iPhone bądź jakiekolwiek urządzenie z iOS, MacOS czy też iPadOS. RCS ma niemalże takie samo zastosowanie, ale już na urządzeniach z Androidem.

Do tej pory niewiele sieci zdecydowało się na współpracę z Google, a odpowiedzialność za taki stan rzeczy jest przerzucana z jednej na drugą stronę. Niezawodni jednak okazali się użytkownicy Reddit, którzy opublikowali sposób, który pozwala na włączenie takich wiadomości na dowolnym, kompatybilnym z usługą, telefonie z Androidem. Operator w tym przypadku nie ma znaczenia.

Cały trick opisany jest szczegółowo na Reddicie, a inni użytkownicy także dodają swoje uwagi, dlatego, jeśli chcecie sprawdzić, jak działają wiadomości RCS – klikajcie.

Jest jednak kilka warunków, które trzeba spełnić, aby powyższe rozwiązanie zadziałało. Przede wszystkim potrzebna jest aktualna wersja beta Android Messages (5.2). Niezbędna jest też instalacja aplikacji, która śledzi aktywności Androida (np. Activity Launcher) i Wi-Fi. Oczywiście istnieje ryzyko, że Google zablokuje dostęp do funkcji, ale na razie na to się nie zanosi.

Wielu internautów pisze, że metoda ta działa bez zarzutu, sam niestety nie mam możliwości sprawdzenia tego, więc jeśli Wam się uda, podzielcie się tym w komentarzu.

źródło: engadget.com

Wieści z Rozładowani.pl