Opera wprowadza przeglądarkę dla graczy
Opera wprowadza przeglądarkę dla graczy

Opublikowano 12.06.2019 10:20 -


Deweloperzy odpowiedzialni za rozwój Opery, jednej z najpopularniejszych przeglądarek w Polsce, zaprezentowali jej nową wersję. Opera GX - bo taką nazwę nosi projekt - ma być stworzona specjalnie dla graczy. Wszystko za sprawą mechanizmów pozwalających kontrolować użytkownikowi, jakie część zasobów procesora i pamięci RAM przeglądarka ma wykorzystywać.

Opera GX to przeglądarka, która ma być kierowana przede wszystkim do użytkowników komputerów gamingowych, którzy wymagają maksymalnej wydajności od swojego sprzętu. Przeglądarka będzie wyposażona w tzw. panel GX Control, pozwalający kontrolować wykorzystanie zarówno procesora, jak i pamięci RAM. Dzięki temu przeglądarka w mniejszym stopniu będzie obciążała system i ma dać swoim użytkownikom pełną kontrolę nad toczącą się właśnie rozgrywką i korzystaniem z sieci.

– Obsługa gier wymaga od sprzętu gamingowego sporo wysiłku. Jeszcze więcej, jeśli gracze streamują swoją rozgrywkę – mówi cytowany na łamach WirtualneMedia.pl, Maciej Kocemba, Product Director oraz twórca przeglądarki Opera GX. - Przed Operą GX gracze nierzadko musieli zamykać przeglądarkę, żeby nie zakłócać działania gry. Właśnie dlatego stworzyliśmy specjalną funkcję GX Control, która umożliwia płynniejszą rozgrywkę bez konieczności rezygnacji z tego, co akurat robią w sieci.

Wbudowana obsługa Twitcha

Jak zapowiedzieli twórcy, nowa wersja Opery ma być zintegrowana z platformą Twitch. Całość ma działać podobnie jak np. dostępna już integracja z Messengerem - na platformę zalogujemy się z paska bocznego, w tym miejscu dostaniemy także dostęp do powiadomień o nowych transmisjach. Co więcej, zyskamy szybki dostęp do najpopularniejszych wśród graczy serwisów - YouTube, Discord itp.

Operę GX - w fazie beta - pobierzecie z tej strony. Pełna wersja przeglądarki ma zostać udostępniona do końca tego roku.