Opera Touch wreszcie na iOS!

Opera Touch wreszcie na iOS!

Opublikowano 20.09.2018 9:01 -


Opera Touch już od prawie pół roku dostępna jest na urządzenia z systemem Android. Norwegowie kazali użytkownikom długo czekać, ale ich przeglądarka wreszcie trafi również na iOS.

Zarówno Chrome, jak i Safari w wersjach na smartfony to tylko kopie swoich desktopowych odpowiedników. Opera Touch to tymczasem całkiem nowa przeglądarka, stworzona od początku z myślą o smartfonach i obsłudze jedną ręką. Trudno byłoby nie myśleć o niej jako nowej jakości na rynku podobnych rozwiązań.

Opera Touch – obsługa jedną ręką i synchronizacja z desktopem

Opera Touch wylądowała na Androidzie prawie pół roku temu. Szybko zyskała przychylność użytkowników, którzy chwalą przeglądarkę zwłaszcza za jej szybkość, płynność i nowy sposób obsługi. Już niedługo program trafi również na urządzenia z iOS.

Co nowego w operze?

Warto przyjrzeć się dwóm najciekawszym funkcjom Opera Touch — FAB oraz Flow. Ta pierwsza to Fast Action Button, czyli przycisk szybkich akcji. Znajduje się on w miejscu, gdzie instynktownie ląduje kciuk, gdy trzymamy telefon w ręku. Daje on dostęp do funkcji, których używa się najczęściej, jak np. obsługa kart. Druga nowość to Flow, czyli funkcja, która ma płynnie łączyć przeglądarkę stacjonarną oraz mobilną. Za jej pomocą można przesłać obrazy, linki, filmy wideo i notatki, które będą natychmiast widoczne w innym urządzeniu. Przesyłane treści są zaszyfrowane, wystarczy włączyć stacjonarną Operę i zeskanować kod QR za pośrednictwem Opera Touch. Niepotrzebne są tu żadne loginy ani hasła.

Opera Touch już niedługo dla wszystkich

Co prawda nowa przeglądarka zadebiutuje 1 października, ale niecierpliwi mogą już teraz dołączyć do programu testowego. Rejestracja odbywa się poprzez ten link. Pracownicy Opery zapewniają, że nie spoczęli na laurach i mają całą masę nowych pomysłów do zaimplementowania w przeglądarce. Czytają też wszystkie komentarze i opinie, które pojawiają się w sklepie Play. Taki feedback jest dla nich bardzo ważny, jeżeli więc zdecydujecie się wziąć udział w testach, nie zapomnijcie podzielić się ze światem wrażeniami.

Wieści z Rozładowani.pl