Poznajcie Opera GX - nową przeglądarkę dla graczy

Poznajcie Opera GX – nową przeglądarkę dla graczy

Opublikowano 13.12.2019 8:10 -


O nowej przeglądarce Opery stworzonej z myślą o graczach mogliście już słyszeć wcześniej. Mariusz opisywał ten projekt już w czerwcu tego roku. Teraz Opera GX debiutuje jako wersja z wczesnym dostępem dla użytkowników komputerów Mac.

Produkty dedykowane graczom są już na tyle powszechne, że nie powinny budzić zdziwienia. Oczywiście od czasu do czasu, widzimy przykłady jakichś kuriozalnych produktów, jak witaminy dla graczy, ale jestem przekonany, że dedykowana przeglądarka do nich nie należy. W zasadzie dziwię się, dlaczego taki produkt nie powstał wcześniej.

Opera GX to całkiem niezły pomysł

Przeglądarka na razie dostępna jest tylko dla komputerów Mac, ale wersja na Windows jest już w drodze. Do podstawowych funkcji przeglądarki należą te, które dają kontrolę nad jej wydajnością oraz zasobami, jakie są przez nią wykorzystywane. Przeglądarka wyróżnia się również funkcjami, które poprawią wrażenia z gry, jak integracja z Twitchem czy wideo wyświetlanym nad grą (funkcja dostępna wkrótce).

Opera GX

Osobną sprawą jest wygląd nowej przeglądarki. Została ona zaprojektowana tak, aby wpasować się w gusta graczy. Dostępnych jest tu też wiele udogodnień, dzięki którym spersonalizujemy jej wygląd. U nas w redakcji zdania są podzielone, nie każdy lubi gamerską estetykę. Ja akurat lubię. Cieszę się więc, że przypadła ona do gustu Juri Red Dot Design Award, która uhonorowała projekt Opera GX.

Główne funkcje przeglądarki

  • Limiter sieci. Limiter sieci umożliwia wyznaczenie dopuszczalnych limitów wysyłania i pobierania danych, określających jaką część przepustowości sieci może używać przeglądarka.
  • Limiter RAMu. Limiter RAMu GX Control pozwala określić ile pamięci ma używać Opera GX.
  • Limiter CPU. Limiter CPU pozwala określić ile mocy obliczeniowej procesora może używać przeglądarka, aby zarezerwować resztę na granie.
  • Integracja z Twitchem
  • GX CORNER. Bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami, najnowszymi premierami gier i wiadomościami o grach – w jednym, łatwo dostępnym miejscu.
  • GX dźwięk. W Operze GX napotkasz efekty dźwiękowe, skomponowane we współpracy z inżynierem dźwięku Rubénem Rincónem i zespołem Berlinist, który niedawno otrzymał nominację do nagrody BAFTA Games Awards za oryginalną ścieżkę dźwiękową do gry Gris.
  • GX design. Możesz dostosować przeglądarkę do swoich potrzeb wybierając kolor podświetlenia, animacje na stronie startowej oraz motywy.
  • GX motywy. Wybierz jedną ze specjalnie zaprojektowanych tapet lub ustaw tapetę z pulpitu komputera jako tło przeglądarki.
  • Darmowy VPN w przeglądarce. Ciesz się większą prywatnością i bezpieczeństwem dzięki naszej bezpłatnej, niewymagającej logowania i nieograniczonej funkcji VPN w przeglądarce.
  • Wideo nad grą (wkrótce). Oglądaj tutoriale, solucje, transmisje lub inne treści wideo w oknie unoszącym się nad grą.

Więcej informacji oraz wersję do pobrania można znaleźć pod tym linkiem.

Wieści z Rozładowani.pl