Wreszcie się pojawiła! OnePlus Band zadebiutowała na rynku. Ma ciekawą specyfikację, tylko czy na tyle wystarczającą, aby powalczyć z popularnym Mi Bandem?! 

oneplus band 2

Premiera OnePlus Band

Plotki na temat OnePlus Band krążyły po sieci już od jakiegoś czasu. Sami niedawno informowaliśmy Was o tym, jaki gadżet zamierza zaprezentować producent znany dotychczas głównie ze smartfonów. Wreszcie doczekaliśmy się premiery opaski, jednak debiutuje ona na razie w Indiach. OnePlus Band w zasadzie nie jest niczym nowym, czymś, czego byśmy już na rynku nie widzieli. To tak samo, jak w konkurencyjnych rozwiązaniach, podłużna pastylka, która montowana jest w opasce. Na pierwszy rzut oka wyróżnia się na niej napis OnePlus. Sam tracker ma wymiary 40,4 x 17,6 x 11,45 mm, a jego waga to 10,3 g. Producent zastosował w nim wyświetlacz typu AMOLED. Jego rozmiar to 1,1 cala, przy czym prezentuje on obraz w rozdzielczości 126 x 294 px. Skoro mowa o opasce monitorującej aktywności użytkownika, to nie możemy zapominać o czujnikach.

oneplus band 3

Na pokładzie OnePlus Band znajdziemy optyczny czujnik tętna, a także czujnik tlenu we krwi. Producent nie zapomniał również o 3-osiowym akcelerometrze oraz żyroskopie. Dzięki zastosowaniu czujnika SpO2 możemy takich pomiarów dokonywać na żądanie, ale także mogą się one odbywać przez całą dobę – również w trakcie snu. Jeśli już o spaniu wspominam, to opaska oferuje również monitorowania jakości naszego snu. Ponadto sportowcy będą mogli wykorzystać 13 dedykowanych trybów ćwiczeń. OnePlus Band jest wodoodporna, a producent deklaruje, że bez problemu wytrzyma zanurzona do 50 metrów przez 10 minut. Przed premierą ciekaw byłem, jak będzie prezentować się kwestia baterii. Ta ma wystarczyć na 14 dni pracy. 

oneplus band 4

Cena OnePlus Band

Przypuszczenia na temat ceny zostały potwierdzone. Producent wycenił OnePlus Band na 2499 rupii, czyli ok. 130 zł. Opaska jednak dostępna będzie, póki co w Indiach. Jak tak patrzę na konfigurację, to jakoś nie widzę zagrożenia dla Mi Banda. OnePlus Band niczym szczególnym się nie wyróżnia, a w dodatku nic nie wiadomo na temat dostępności opaski w innych krajach. 

Źródło: OnePlus