OnePlus szykuje coś fajnego, ale to nie będzie smartfon

OnePlus szykuje coś fajnego, ale to nie będzie smartfon

Opublikowano 3.03.2020 11:30 -


Nie czuję się znawcą rynku. Sporo jednak czytam i orientuję się na tyle, ile mogę w planach producentów. To, co robi OnePlus, jest jednak dla mnie sporą zagadką. Już dziś firma ma zamiar pokazać coś nowego, jeśli wierzyć wpisom na Twitterze nie będzie to ani OnePlus 8, ani żaden inny produkt komercyjny.

Od kilku tygodni na Twitterze można śledzić ciąg dziwnych wiadomości, które publikują konta OnePlus w różnych krajach. To, co lakonicznie głosi ich przekaz, można skrócić do tego, że ten rok będzie bardzo ciekawy dla fanów firmy, oraz że premierę będzie miało coś, co nie jest smartfonem i nie jest też produktem komercyjnym.

OnePlus pogrywa sobie z nami

W komunikacji poprzez Twittera OnePlus wykorzystuje też grafiki i materiały wideo prezentujące proces tworzenia tajemniczego urządzenia. Odlewy z aluminium oraz pojedyncze oczko kamery to jedyne, co udało mi się zauważyć na zdjęciach. Wiadoma też jest data prezentacji. To dzisiaj.

Nie wiadomo nam nic o konferencji ani innych oficjalnych prezentacjach, które miałby organizować OnePlus. Zagraniczne media, które są bliżej producenta, również niczego nie zdradzają.

Jedyne produkty, które przychodzą mi na myśl, a mógłby pokazać OnePlus to nowy, flagowy smartfon z „8” w nazwie. Na pewno taki zobaczymy, bo producent będzie musiał zaktualizować swoją ofertę o urządzenie, które wykorzystuje, chociażby najnowszy procesor Qualcomma — Sanspdragon 865.

Druga rzecz mogłaby mieć związek ze współpracą z McLarenem oraz prototypowym urządzeniem, które zademonstrowano na targach CES, czyli telefonem, który dysponował filtrem szarym. One Plus twierdzi jednak, że nie chodzi o smartfon. Czy może jest to więc jakaś rewolucyjna technologia, którą wykorzystać można w fotografii (jak wspomniany filtr)? Tego nie wiemy.

Liczymy jednak na to, że szybko uda nam się zdobyć informacje o planach tego producenta i będziemy mogli je Wam zdradzić tak szybko, jak to tylko możliwe.

OnePlus na Twitterze.

Wieści z Rozładowani.pl