OnePlus Nord: Oficjalna reklama i pierwsze ujęcie telefonu - jak dla mnie bomba

Opublikowano 5.07.2020 19:06 Aktualizacja: 5.07.2020 20:34 -


Mówi się, że OnePlus Nord ma być powrotem do korzeni. Korzeni, które sięgają pierwszego OnePlus, który był prawdziwym killerem flagowców w świetnej cenie. Na takich urządzeniach firma urosła i po kilku latach błądzeniach, chce na tę ścieżkę wrócić z serią Nord. Nie mniej jak sam telefon, podoba mi się sposób promocji. Reklama jest stonowana, uderzająca w uczucia, a przy tym mocno promując urządzenie.

W ramach DailyWeb piszę o technologii, w tym przeważnie o technologii mobilnej. Jednak ten wpis przeznaczyłem do wyrażenia swojego zaskoczenia w formie promocji, który do mnie trafił. Trafił do tego stopnia, że chciałbym mieć to urządzenie, pomimo że oficjalnie nie wiele o nim wiadomo.

OnePlus Nord reklama - zapraszam na seans

Nie wiem, jak Wy się czujecie po obejrzeniu tej reklamy, ale mi się ona bardzo podoba. Po wpadkach z głupimi i nieprzemyślanymi reklamami LG czy Xiaomi, po tonie przepompowanych reklam Apple, taka forma zwróciła moją uwagę. Nie ma w niej może nic rewolucyjnego, ale wyróżnia się na tle chłamu, jaki jest dostarczany na co dzień. To tak, jak obejrzeć "Nietykalni" po serii "American Pie" oraz "JerryRigEverything". Tak właśnie widzę dzisiejsze reklamy telefonów albo są głupie, albo są suchą prezentacją możliwości, bez polotu, co powoduje, że każda wygląda tak samo. Oczywiście w całej historii było więcej dobrych reklam, ale w ostatnim czasie już nie.

OnePlus Nord

Oficjalnie o samym telefonie wiemy tyle, że ma być powrotem do korzeni OnePlus. Nieoficjalnie wiadomo, że to ma być konstrukcja podobna (ale nie taka sama) do Oppo Reno 4. Oznacza to, że jego sercem będzie Snapdragon 765G, 6 GB albo  12 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Wyświetlacz to AMOLED 6,5" z odświeżaniem 90 Hz.

oneplus nord 2

Główną matrycą z tyłu ma być 64 Mpx od Sony. Szerokokątna i tele pozostają tajemnicą, choć mają mieć po 13-16 Mpx. Takie detale zmieniają się z dnia na dzień, więc nie warto przykuwać do nich większej uwagi.

oneplus nord 4

Co ważne, cena za podstawowy model ma być ok. 1300 - 1500 zł. Jeżeli to prawda, to może być jeden z najlepszych średniaków. W końcu, kto nie chciałby mieć słynnego OnePlus?

oneplus nord 3

Zapewne nie jestem wyjątkiem i ta reklama spodoba się większej ilości osób, które znają firmę OnePlus od początku. Pokazuje to, jak ważna jest odpowiednia promocja oraz historia firmy. To właśnie często ze względu na znaną markę o ugruntowanej pozycji wybieramy Samsunga, LG czy Motorolę (której jednak długo nie było na rynku) niż Realme, Oppo, Xiaomi. Nawet, jeżeli wydają się być one lepszym wyborem.

Wieści z Rozładowani.pl