OnePlus Concept One, czyli smartfon ze znikającymi aparatami

OnePlus Concept One, czyli smartfon ze znikającymi aparatami

Opublikowano 6.01.2020 18:20 -


Wielkie wydarzenie dotyczące nowych technologii, czyli CES 2020, zbliża się wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że producenci szykują naprawdę interesujące projekty, które już niebawem pojawią się na rynku. Wśród nich znalazł się także OnePlus, zamierzający przedstawić w nadchodzącym tygodniu prototyp najnowszego smartfona. Aby zainteresować uczestników wydarzenia prezentacją, firma postanowiła zdradzić kilka szczegółów dotyczących projektu.

Targi CES rozpoczynają się już 7 stycznia w Las Vegas. Producenci z całego świata przedstawią najnowsze rozwiązania technologiczne. OnePlus pragnie pokazać użytkownikom prototyp Concept One. Początkowo nie brakowało spekulacji, jakoby miał on być składany, jednak pierwsze informacje mówią coś zupełnie innego, przez co model staje się mniej spektakularny, ale nie zupełnie pozbawiony intrygujących rozwiązań. Producent skupił się na efektownym wyglądzie i przedstawia smartfon ze znikającymi aparatami.

Concept One z układem niewidocznych aparatów

Z roku na rok od producentów smartfonów oczekuje się zdecydowanie więcej. Niektórzy stawiają użytkowników ponad wszystko, tworząc telefony z mocnymi aparatami, bezramkowym czy składanym ekranem, a także brakiem notcha. W ostatnim czasie znacznie większy nacisk kładzie się nie tyle na parametry, co na estetyczny wygląd. Prawdopodobnie to skłoniło OnePlus do ukrycia aparatów w nadchodzącym Concept One. Jak jednak zostało to zaprojektowane, że rząd aparatów znika z widoku użytkownika?

Sztuczka ze znikającymi aparatami jest możliwa dzięki elektrochromowej tafli szkła, jaka pokrywa tylne kamery na smartfonie. W dowolnym momencie może ona zmieniać swoją barwę – między barwionym a przezroczystym (za pomocą sygnału elektrycznego). W ten sposób, bez zbędnej mechaniki, można ukryć widoczność soczewek. Takie rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie prostotę i minimalizm.

ze znikającymi aparatami

Concept One ze znikającymi aparatami dzięki współpracy z McLarenem

OnePlus nie ukrywa, że podczas tworzenia prototypu najnowszego smartfona, nawiązał współpracę z producentem samochodów. Wykorzystuje on szkło elektrochromowe w niektórych ze swoich pojazdów, dzięki czemu znane jest jego działanie oraz możliwości maskujące. Projekt koncepcyjny jest więc dopracowany pod względem najmniejszego działania i mam nadzieję, że w przyszłości będzie on dostępny do zakupu.

Póki co nie podano większej ilości informacji, np. dotyczących pamięci RAM czy procesora smartfona. Na szczęście nie trzeba będzie na to długo czekać, bowiem prezentacja odbędzie się w najbliższych dniach. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie wyglądać prezentacji Concept One na CES 2020.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]