OnePlus Band będzie konkurencją dla Mi Banda? Premiera już niebawem

Opublikowano 5.01.2021 10:18 -


OnePlus niedługo zaprezentuje nowy produkt w swoim portfolio. OnePlus Band to nowa smart opaska, która może stać się konkurentem popularnego Mi Banda. 

Rynek smart urządzeń, które można nosić na ręku, jest dość obfity. Smartwatche, a także opaski są wykorzystywane przez coraz większą liczbę osób. Sam na co dzień korzystam z opaski, a konkretnie z 3 generacji popularnego Mi Banda. Wcześniej miałem pierwszą generację. Może nie jestem typem sportowca, a mój poranny spacer do pracy kończy się na przejściu metra z łóżka do biurka, ale cenię sobie akurat ten smart gadżet. Przypomnienia o konieczności ruszenia się z miejsca, powiadomienia z najważniejszych aplikacji, możliwość zmierzenia tętna, czy nawet ilości kroków, kiedy już wystawię nos za drzwi mieszkania, to całkiem przydatne dla mnie informacje. Wspomniany Mi Band ma konkurencję na rynku, ale niebawem może być ona większa i naprawdę ciekawa.

OnePlus Band zobaczymy już 11 stycznia?

Już 11 stycznia możemy zobaczyć nową propozycję w portfolio producenta OnePlus. Nie będzie to kolejny smartfon, a właśnie inteligentna opaska. OnePlus Band ma zostać zaprezentowany najpierw w Indiach, tak przynajmniej twierdzi Ishan Agarwal, który podzielił się na Twitterze informacjami na temat daty premiery, ceny, a także krótkiej specyfikacji urządzenia. Również profil OnePlus India opublikował wiadomość, że wkrótce zobaczymy nowy sprzęt, który powstał, aby "pomóc Ci osiągnąć wszystkie Twoje cele fitnessowe i ułatwić Ci życie". Ishan Agarwal podaje, że OnePlus Band będzie miał możliwość monitorowania tętna, a także saturacji SpO2. Nie zabraknie również obserwowania snu użytkownika. Opaska ma mieć dotykowy wyświetlacz AMOLED o wielkości 1,1-cala. Użytkownik będzie mógł korzystać z 13 programów do ćwiczeń. OnePlus Band ma mieć certyfikat IP68. Bateria ma pozwolić na pracę urządzenia przez 14 dni.

Przewidywana cena OnePlus Band

Ishan Agarwal wskazuje, że cena urządzenia to 2,499 rupii indyjskich. W przeliczeniu na złotówki daje to ok. 130 zł. Póki co, nie wiadomo nic na temat tego, czy i kiedy opaska trafi do sprzedaży w Europie, a tym samym w Polsce.

Źródło: Twitter

Wieści z Rozładowani.pl