OnePlus 6 wyłącza funkcję 'Always On Display' przy aktualizacji

OnePlus 6 wyłącza funkcję ‘Always On Display’ przy aktualizacji

Opublikowano 29.05.2018 11:00 Aktualizacja: 29.05.2018 10:19 -


OnePlus wie lepiej czego nam potrzeba i co będzie nas irytować, dlatego pozwala sobie na zmianę funkcjonalności urządzenia po jego prezentacji. Taka forma “troski” o dobro użytkownika kojarzy mi się tylko z jedną firmą – Apple.

OnePlus, z racji na współpracę z CyanogenMod, od zawsze kojarzyło mi się z wolnością, otwartym oprogramowaniem i podejściem całkowicie pro konsumenckim. Po prezentacji najnowszej odsłony One+ zaczynam mieć wątpliwości co do misji firmy, albo formy jej realizacji. Na uwadze należy mieć, że pierwsi użytkownicy otrzymali już swoje sztuki.

PO CO NAM BEZPRZEWODOWE ŁADOWANIE?

Pierwszym krokiem, którego nie mogłem pojąć, była rezygnacja z ładowania indukcyjnego w najnowszym flagowcu. Mógłbym zrozumieć tłumaczenie, że jest to mało popularna funkcja, ale po ilości artykułów, które zwróciły na ten fakt uwagę, ciężko mi w to uwierzyć. Samemu używam ładowarki bezprzewodowej w samochodzie i chwalę sobie to rozwiązanie, pomimo że jest wolne.

PO CO NAM ALWAYS ON DISPLAY?

Jest to krok drugi – jeszcze bardziej nie zrozumiały. Dlaczego OnePlus, wraz z pierwszą aktualizacją, zdecydował się wycofać z funkcji, którą promował i dostarczył pierwszym właścicielom? Nie wiem.

Oficjalne stanowisko OnePlus jest takie, że AOD zbyt mocno drenowało baterię, a sama funkcja była w fazie testów. Takie stwierdzenie nijako zostawia im furtkę do jej wycofania bez podania powodów. Dla mnie wynika jednak z tego jasno, że AOD było jedynie marketingowym zabiegiem, a sama konstrukcja pomimo ekranu AMOLED nie jest totalnie przygotowana do ciągłego wyświetlania zegarka oraz powiadomień. Jest to kolejna wtopa, która może nie będzie doskwierać każdemu, a jedynie zaawansowanym użytkownikom, ale to przecież oni są głównymi odbiorcami produktów tej firmy.

Nie chciałbym, aby zabrzmiało, że OnePlus jedynie ogranicza funkcjonalność, nie dając nic w zamian – nic bardziej mylnego. Dodatkowe opcje, które zobaczymy po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji to możliwość zamaskowania wycięcia w ekranie oraz nowe opcje nagrywania video w spowolnionym tempie 480kl/s przy HD, oraz 240kl/s w FullHD. Nie wiem jednak, czy zamaskuje to brak AOD.

Wieści z Rozładowani.pl