Microsoft zauważa, jak transformacja pracy zdalnej przyspieszyła z uwagi na pandemię koronawirusa. Z tego powodu rozwija usługę OneDrive i wprowadza nowości.

OneDrive dostosowywany jest do aktualnych trendów pod względem wyglądu, a także możliwości, z uwagi na ogromną popularność pracy zdalnej w związku z COVID-19. Microsoft chce ułatwić aktywność biznesu, wspólnej pracy zespołów, a także naszą zwykłą codzienność, która musi mierzyć się z nową rzeczywistością. Firma zauważa, że wszystko, co możliwe, przeniosło się do online, dlatego też pliki, praca nad nimi, udostępnianie ich, staje się jedną z podstaw takiego funkcjonowania. W związku z tym OneDrive wzbogaci się o nowe możliwości.

Zwiększenie limitu przesyłanych plików

Jedną z najważniejszych nowości jest zwiększenie limitu przesyłanych plików do 100 GB dla użytkowników OneDrive oraz SharePoint. Microsoft podaje, że taka możliwość przypadnie do gustu w szczególności użytkownikom biznesowym, którzy współdzielą pliki dużych rozmiarów.

R E K L A M A

Ciemny motyw Facebooka dla iOS już niebawem?

Ciemny motyw

Nareszcie pojawi się tryb ciemny w webowej wersji usługi. Będzie on dostępny zarówno dla kont biznesowych, jak i prywatnych. Cieszyłem się, jak został wprowadzony w aplikacjach mobilnych i liczyłem na rychłe wprowadzenie w wersji webowej.

Udostępnianie linku z paska adresu

Użytkownicy biznesowi mogą docenić także możliwość udostępniania linku do pliku współpracownikom wewnętrznym bezpośrednio z paska adresu przeglądarki. Pracując nad plikiem w wersji webowej usługi, możliwe będzie skopiowanie zawartości paska adresu i jego udostępnienie, zamiast konieczności generowania adresu udostępniania. To szybsze i wygodniejsze rozwiązanie.

Udostępnianie plików grupom

Microsoft ułatwi także udostępnianie plików rodzinie i znajomym. Dzięki tworzeniu grup możliwe będzie udostępnianie im plików w łatwiejszym trybie. Wystarczy wybrać folder lub plik, kliknąć „Udostępnij” i wskazać grupę. Należy pamiętać, że wszyscy użytkownicy muszą posiadać konta Microsoft, a dodanie do grupy nastąpi po wcześniejszej akceptacji. Firma informuje, że opcja będzie udostępniona do końca lipca we wszyskich płatnych oraz bezpłatnych kontach.

„Dodaj od usługi OneDrive”

Biznesowa wersja usługi OneDrive zyska również możliwość o nazwie „Dodaj do usługi OneDrive”. Microsoft aktualnie nad nią pracuje. Funkcja umożliwi dodawanie udostępnionych folderów w ramach OneDrive, Microsoft Teams lub SharePoint do własnych usług OneDrive.

Ciekawie prezentują się zmiany i nowe możliwości w usłudze OneDrive. Doceniam chęć ułatwienia pracy zdalnej i, jakżeby inaczej, ciemny motyw w webowej wersji chmury. Usprawnienie nawet małych aspektów pozwala pracować szybciej i wydajniej.

Źródło: Microsoft


Posłuchaj nas!