One UI 2.5 dla S10e, S10 i S10+ już w Polsce - ściągajcie, bo warto

One UI 2.5 dla S10e, S10 i S10+ już w Polsce – ściągajcie, bo warto

Opublikowano 15.09.2020 7:20 -


Samsung wziął sobie mocno do serca obietnice poprawy standardu aktualizacji. Nie tak dawno nowy One UI oznaczony numerem 2.5 został dostarczony na najświeższe urządzenia. Dziś dostępny jest już dla Polskich Samsungów S10e, S10 i S10+ z wolnego rynku. Prawie 1 GB poprawek i nowych opcji – warto!

Bardzo często jest tak, że marketingowcy obiecują, a dalej jest, jak jest. Tak było przez wiele lat, gdy Samsung obiecywał poprawę, a aktualizacje wychodziły bardzo powoli na kolejne urządzenia. Po ostatnich obietnicach dłuższego wsparcia patrzyłem na nie z przymrużeniem oka. Ostatnie aktualizacje pokazują jednak, że może faktycznie coś się zmieni.

Seria Galaxy S10 chwilę po S20

Kilka tygodni temu duża aktualizacja One UI trafiła do najświeższej galaktyki. Tydzień temu pierwsze urządzenia z poprzedniej generacji otrzymały aktualizacje, a dziś sam otrzymałem powiadomienie na niebrandowanym S10+, kupionym w polskim sklepie – to się nazywa tempo! Nie będę ukrywać, że jeżeli tak to ma wyglądać, przy okazji kolejnych aktualizacji. to Samsung bardzo mocno zyska w moich oczach.

Co nowego w One UI 2.5

Może nie dla każdego zmiany te będą bardzo istotne, ale dla dużej części mogą okazać się kluczowe i tylko czekają, aż pojawi się stosowne powiadomienie.

Aktualizacja dla serii Galaxy S10 przynosi wszystkie nowości, które niedawno reklamował Samsung. Mowa m.in. o: bezprzewodowy tryb dla DeX, zmiany i poprawki dla ostatnio dodanych trybów Pro Video i Single Take, obsługę Bitmoji przez AoD oraz opcja udostępniania hasła Wi-Fi. Poza wyszczególnionymi opcjami, aktualizacja zawiera wiele pomniejszych poprawek usprawniających pracę systemu, jak i ostatnie (wrześniowe) poprawki bezpieczeństwa.

Jeżeli posiadacie jeden z modeli serii S10, a nie macie stosownego powiadomienia, spróbujcie je wymusić poprzez Ustawienia > Aktualizacje Oprogramowania > Pobierz i zainstaluj, być może aktualizacja już tam czeka. Warto podłączyć się do sieci Wi-Fi, zasilania i zarezerwować kilkanaście minut. Aktualizacja bowiem waży aż 1 GB, co przekłada się na całkiem długi czas aktualizacji. Pozostaje powiedzieć “brawo Samsung!”.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację