OLX się zmienia. Stanie się konkurencją dla Allegro Lokalnie?

Opublikowano 25.08.2020 8:01 -


Serwis ogłoszeniowy OLX wprowadza zmiany. Od 9 września wejdzie w życie nowy regulamin, a razem z nim obsługa płatności online oraz ochrona kupujących. 

W skrzynkach mailowych użytkowników zarejestrowanych w serwisie ogłoszeniowym OLX pojawiły się wiadomości zapowiadające wprowadzenie nowego regulaminu. Temat nie zapowiada nic ciekawego, ale sama treść już tak. Nowy regulamin serwisu ma obowiązywać od 9 września 2020 r., a wraz z nim mają pojawić się na platformie nowości, których użytkownicy oczekiwali. Jednocześnie, po ich wprowadzeniu, platforma stanie się w pewnym stopniu konkurentem Allegro, a dokładnie usługi Allegro Lokalnie. Przypominam, że niegdyś Allegro było właścicielem serwisu Tablica.pl, który przerodził się w OLX.

OLX zaprezentował nowe logo – brzydkie czy intrygujące?

Na OLX pojawią się "Płatności OLX"

Od 9 września na platformie OLX pojawić się mają płatności online. Obsługiwane przez operatora płatności będą dobrowolną formą zapłaty za zakupiony poprzez serwis towar. Właściciel serwisu informuje, że strony mogą umówić się na inny, niż wspomniany wyżej, sposób płatności. Nie mniej jednak, “Płatności OLX”, bo tak nazywana jest usługa, będą bezpłatne. Warto zwrócić uwagę, że usługa pozwoli na dokonanie płatności przed otrzymaniem towaru od sprzedawcy, jednak pieniądze nie powędrują bezpośrednio do niego. Najpierw zostaną zaksięgowane na specjalnym rachunku prowadzonym przez operatora płatności dla sprzedawcy, a po potwierdzeniu przez kupującego odbioru przesyłki, trafią do narzędzia rozliczeniowego sprzedawcy również prowadzonego przez operatora płatności. Dopiero wtedy pieniądze mogą być przekazane na konto bankowe sprzedawcy. 

Allegro Pay już jest. Co daje? Zobacz jak skorzystać

Ochrona kupujących w OLX

Dzięki skorzystaniu z “Płatności OLX” oraz “Przesyłek OLX”, kupujący zyskają pewną formę ochrony. Kupujący, którzy otrzymali towar o niższej wartości niż wskazany w ogłoszeniu lub niezgodny z nim, mogą wystąpić o rekompensatę. Jednak przed jej ubieganiem, konieczny będzie kontakt za pośrednictwem platformy ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Zatem po nabyciu przedmiotów, które są niezgodne z ogłoszeniem, OLX zwróci kupującemu równowartość towaru zgodnie z ceną podaną w ofercie, ale nie większej niż 200 zł. 

OLX powalczy o klientów Allegro Lokalnie?

Tym sposobem OLX ma szansę powalczyć z usługą Allegro Lokalnie, na którą narzeka szereg użytkowników. Wprowadzenie “Płatności OLX” umożliwia małym sprzedawcom na dotarcie do nowych klientów, a także zapewnienie w pewnym stopniu bezpieczeństwa kupującym. Za jakiś czas sprawdzimy, jaki efekt przyniosą wprowadzane od września zmiany na OLX.

Źródło: OLX

Wieści z Rozładowani.pl