Ogromne spadki wartości kryptowalut

Ogromne spadki wartości kryptowalut

Opublikowano 23.11.2018 12:45 Aktualizacja: 6.01.2019 12:14 -


Według metryk ATH każda kryptowaluta znajdująca się w top 25 straciła na wartości minimum 75%, a aż 15 z nich nawet powyżej 80%. Tak duże spadki negatywnie wpłyną na wszystkie internetowe waluty. Zwłaszcza że masowo rozpoczęto sprzedaż posiadanych zasobów.

SPADEK BITCOINA PONIŻEJ $5000

Wartość Bitcoina spadła tak drastycznie pierwszy raz od października 2017 roku. Oznacza to, że cała waluta łącznie jest warta około 87 miliardów dolarów. Wielu jej posiadaczy o zamieszanie na rynku obwinia Bitcoin Cash, który rozbił się na dwie kolejne jednostki konkurujące ze sobą. Przez prawie rok Bitcoin posiadał stabilny kurs wahający się w przedziale 6 -7 tysięcy dolarów. Aktualnie został uznany za niepewną inwestycję. Rezultatem jest rozchwianie wartości wszystkich popularnych walut.

Revolut Metal zwróci pieniądze w kryptowalutach

MASOWA KOREKTA RYNKU KRYPTOWALUT

Kiedy na koniec 2017 roku nastąpił znaczny wzrost kursów kryptowalut, uznano, że nastąpiła korekta. I rzeczywiście miała ona miejsce w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Aktualne straty według ATH szacuje się na 89,52%. Co prawda Bitcoin, Maker i Binance Coin radzą sobie lepiej niż pozostałe waluty internetowe, jednak nie da się przewidzieć, kiedy (jeżeli w ogóle) dojdzie do kolejnego spadku.

SPEKULACJE DOTYCZĄCE KOLEJNEGO WZROSTU

Za każdym razem, kiedy waha się wartość kryptowalut, szybko ustalana jest tego przyczyna. Inwestorzy pilnują swojego interesu, muszą więc wiedzieć, co przyczynia się do pogorszenia ich przychodów. To, jak bardzo spadną Bitcoiny i inne waluty jest niewiadome, jednak spekuluje się, że po każdym krachu ich wartość wzrasta. Możemy więc tylko cierpliwie czekać na kolejne metryki ATH i obserwować reakcje rynku.

Facebook stworzy własną kryptowalutę

Nigdy nie wierzyłam w walutę internetową, jednak to jakie ceny w najlepszych momentach osiągnął Bitcoin, przekonało mnie, że za kilkaset lat prawdopodobnie będziemy posługiwać się tylko kryptowalutami. Na razie nie są one jeszcze na tyle stabilne, by mogły służyć jako jedyna forma płatności. Ten rok miał być wielkim rozkwitem dla wirtualnych pieniędzy, ale po długim czasie stabilizacji i popularyzacji ich wykorzystania, nadszedł przewidywany przez badaczy rynkowych spadek.


Marika Kowalska

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację