Młodsza, ale jaka szalona, można napisać. Raspberry Pi Pico kosztuje niecałe 20 złotych, a jej waga to zaledwie 3 gramy. Tak: 3 GRAMY!. Układ jednak jest dość potężny i pozwala naprawdę na szaleństwa. Zamówienie przeze mnie trzy sztuki na pewno będą sprawdzone w każdy możliwy sposób.

Raspberry Pi Pico – premiera

Niewielki moduł Raspberry Pi Pico z autorskim mikrokontrolerem Raspberry RP2040 wykonanym w UK. RP2040 to dwurdzeniowy układ oparty na ARM Cortex M0+ o taktowaniu 133 MHz. Moduł posiada 264 kB pamięci SRAM oraz 2 MB pamięci Flash. Układ wyposażono w 26 pinów GPIO, które pracują z napięciem 3,3 V oraz czujnik temperatury. Raspberry Pi Pico programowane jest w języku C/C++ oraz MicroPython, poprzez złącze microUSB.

-możemy przeczytać na stronie oficjalnego dystrybutora Raspberry.

Raspberry Pi Pico programowane jest w języku C/C++ lub MicroPython, a do jego zasilania standardowo wystarczy złącze microUSB. Mikrokomputer możemy wykorzystać do wielu zadań: od timerów, poprzez zegarki czy wyświetlacze. W sieci mnóstwo jest darmowych skryptów, które zamienią to małe cacko w porządne urządzenie.

Specyfikacja Raspberry Pi Pico

PARAMETRWARTOŚĆ
UkładRaspberry Pi RP2040
RdzeńARM Cortex-M0+ Dual-Core 133 MHz
Pamięć SRAM264 kB
Pamięć Flash2 MB
Wyprowadzenia40-pin / 23 GPIO cyfrowe + 3 piny ADC
Interfejsy2x UART, 2x I2C, 2x SPI, do 16 kanałów PWM
Napięcie zasilania5 V (USB)
Napięcie pracy części logicznej3,3 V
Złącze zasilające / przesyłu danychmicroUSB
Wymiary51 x 21 mm

Cena wynosi 19,90 zł i możecie już składać zamówienia.