Oficjalnie: iPhone 11 zaprezentowany, najwyższa półka!

Oficjalnie: iPhone 11 zaprezentowany, najwyższa półka!

Opublikowano 10.09.2019 20:07 Aktualizacja: 10.09.2019 20:56 -


Stało się. Rok oczekiwania, liczba plotek rosła wprost proporcjonalnie do upływających dni i Apple wreszcie ujawnia oficjalnie nowe premiery. Bez wątpienia najbardziej wyczekiwanym sprzętem, który pokazany został na konferencji, jest iPhone. Roboczo nazywany iPhone 11, a teraz już oficjalnie.

Zgodnie z oczekiwaniami i przeciekami z ostatnich tygodni, iPhone 11 będzie dostępny także w wersji Pro. Oba telefony to następcy ubiegłorocznych smartfonów od Apple, czyli iPhone XS, XS Max i XR. Prawie punktualnie o godzinie 19 czasu polskiego rozpoczęła się konferencja Apple. Tim Cook ujawnił tegoroczne modele i specyfikację.

Artykuł jest aktualizowany.

Niesamowite wrażenie robi podgląd trybu szerokokątnego w aplikacji Aparat. Tego właśnie brakowało w poprzednich wersjach telefonu od Apple. Oprócz tego na konferencji zademonstrowano funkcję zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych. Muszę przyznać, że robi to efekt!

Właśnie z powodu potrójnych aparatów, nowe modele są nieznacznie grubsze od iPhone X.

Idąc dalej, w iPhonie 11 otrzymujemy zgodnie z przewidywaniami szybkie ładowanie. Ładowarka USB-C, która jest dołączona do telefonu, ma moc 18 W. Złącze Lightning w telefonach Apple jednak pozostało. O szybkim ładowaniu w iPhone 11 pisałem kilka tygodni temu.

iPhone 11 oparty jest o procesor A13 Bionic. Układ ma być jeszcze szybszy, niż poprzednik, który znajdował się w poprzednich modelach. Podobnie zresztą będzie w przypadku grafiki – jest ona znacznie wydajniejsza niż u konkurencji (wg Apple).

iPhone 11 kolory

iPhone 11 dostępny będzie w sześciu nowych kolorach. Konstrukcja będzie oparta o jeden kawałek szkła i jeden kawałek aluminium.

Apple pokazuje nowego iPada! Laptop to czy jeszcze tablet?

Apple TV+ na rok gratis

Warto zaznaczyć, że kupując iPhone’a, ale także inne nowe urządzenie Apple, otrzymamy na dzień dobry roczny abonament na usługę video od Apple – Apple TV+.

Kamery/aparaty w iPhone 11

Dość spore zmiany nas czekają, jeśli chodzi o aparaty. Potrójna kamera, która znajdzie się w bogatszych wersjach iPhone’a, będzie wizytówką modelu. Znajdziemy tam: obiektyw szerokokątny, teleobiektyw i niespotykany wcześniej obiektyw ultraszerokokątny. Nowością jest także funkcja „Smart Frame”, która będzie inteligentnie powiększać kadr, tak żeby nie umknęło nic, co chcemy sfotografować. Warto zaznaczyć, że przednia kamera otrzymuje wreszcie 4K!

iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max

Wersje Pro będą dostępne w rozmiarach 5,8-cala i 6,5-cala. Podobnie jak iPhone 11, wersja Pro oparta będzie o procesor A13 Bionic. Jest w stanie obsłużyć 1 trylion operacji na sekundę.

iPhone 11 – ceny

Tutaj nic nowego, jest drogo jak zawsze. Ceny nowego iPhone’a zaczynają się od 699 dolarów. iPhone Pro natomiast to koszt 999 dolarów, a iPhone 11 Pro Max – 1099 dolarów. Dostępne będą od 20 września, zamawiać można już teraz.

Artykuł jest aktualizowany.

Wieści z Rozładowani.pl