Oficjalna prezentacja Canona EOS R5 już 9 lipca!

Opublikowano 3.07.2020 9:11 -


Tylko tydzień pozostał do "przesunięcia granic obrazowania" i pokazania nowych produktów Canona. 9 lipca zobaczymy m.in. EOS R5, EOS R6 i nowe obiektywy do bezlusterkowców!

Canon Reimagine odbędzie się 9 lipca o 14:00. Będzie to stream "na żywo" dostępny na kanale YouTube firmy. Transmisja nie będzie miała ograniczeń i obejrzeć ją będą mogli wszyscy chętni, nie tylko dziennikarze czy osoby zawodowo zajmujące się fotografią i wideo. O 19:00 z kolei będzie możliwość zadawania pytań przez zarejestrowanych użytkowników. Wystarczy zarejestrować się na stronie Reimagine.

Nikon Z5 – szukacie taniej pełnej klatki? To może być hit! Tańszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec

Chociaż na tę chwilę Canon nie podał żadnych zapowiedzi co do konkretnych produktów, które zostaną pokazane w najbliższy czwartek, to wcześniejsze przecieki pozwalają przewidywać, że obejrzymy:

  • Canon EOS R5
  • Canon EOS R6
  • RF 50 mm F1.8 STM
  • RF85 mm F2 Macro IS STM
  • RF70-200 mm F4L IS USM
  • RF100-500 mm F4.5-7.1 L IS USM
  • RF600 mm F11 IS (niepewny STM)
  • RF800 mm F11 IS STM
  • telekonwerter RF 1.4x
  • telekonwerter RF 2x

Jak widać, lista jest dość długa i zawiera aparaty z najwyższej półki, raczej amatorskie obiektywy oraz akcesoria. Hasło Reimagine towarzyszyło już kiedyś Canonowi - miało to miejsce podczas premiery pierwszego pełnoklatkowego bezlusterkowca EOSa R. Zaledwie dwa lata po tamtej prezentacji tym razem powinniśmy zobaczyć coś naprawdę rewolucyjnego - EOS R5 zapowiada się na wyznacznik poziomu dla rywali.

Jak spadać, to z wysokiego konia?

O dwóch modelach bezlusterkowych aparatów powiedziano już wiele - EOS R5 będzie topowym produktem, w którym nie znajdziemy kompromisów. Król liczb zapewni nagrywanie w 8K i zdjęcia w 20 kl/s. Z kolei EOS R6 będzie tańszy, ale nadal bardzo solidny, więc powinien zyskać sympatię zaawansowanych amatorów i profesjonalistów, którzy nie potrzebują najwyższej jakości. Oczekiwania wobec sprzętów są ogromne, dlatego liczby będą musiały zostać poparte jakością.

Sony A7S III? – Na to czekaliśmy! Sony potwierdza następcę A7S II!

Podoba mi się, że Canon nie przejął się ani przeciekami (o możliwej premierze 9 lipca mówiono już od ponad tygodnia) ani decyzją Sony. Rywale opóźnili prezentację A7S III, by nie wyrywać się przed EOS R5. Taka decyzja ma przynieść łatwiejsze pozycjonowanie cenowe i marketingowe. A Canon? Nie przejmuje się i robi swoje. Pewność siebie wskazana!

Wieści z Rozładowani.pl