Wyciekły zdjęcia z nowej funkcji Microsoft - poznaj "Spaces" do zarządzania projektami

Wyciekły zdjęcia z nowej funkcji Microsoft – poznaj “Spaces” do zarządzania projektami

Opublikowano 17.02.2020 20:13 -


Rzadko piszemy o pakiecie Office od Microsoftu, bo też zbytnio nie ma o czym. Przyznam jednak, że ta funkcja, która właśnie pojawiła się w przeciekach, przykuła moją uwagę i na pewno będę ją testował. Chodzi o funkcję „Spaces”, która pomoże uporządkować nasza przestrzeń.

Nagranie z nowej wersji Outlooka ujawnił użytkownik Twittera WalkingCat, który często wypuszcza tego typu przecieki. Narzędzie Outlook Spaces na pierwszy rzut oka przypomina menagera projektów, pozwoli ogarnąć przestrzeń online: od e-maili, notatek, po dokumenty i terminy w kalendarzu.

Poznajcie Spaces od Microsoft

Sam dla siebie widzę zastosowanie przy różnych projektach, a funkcja na pewno spodoba się studentom, czy też firmom, gdzie zarządzanie projektami jest kluczowe. Oczywiście na rynku jest dość mocna konkurencja, ale przyda się coś nowego.

Oficjalnej wersji jeszcze nie ma, a opublikowane narzędzie wygląda jakby była z jakiejś wczesnej fazy rozwojowej, być może zamknięta beta. Sam Microsoft natomiast opisuje Outlook Spaces jako apkę internetową. Ma ona służyć do „zbierania dokumentów, wiadomości e-mail i wydarzeń w terminarzu”.

Firma sugeruje również, że wraz z rozwojem narzędzia przewidziane jest wykorzystanie sztucznej inteligencji, która uporządkuje nam wszystkie projekty w sposób zautomatyzowany. Przypomnijmy, że pakiet Office, który zawiera Outlooka, jest stale rozwijany. Oczywiście programy, które są klientami pocztowymi, w użytku prywatnym stanowią już mniejszość, jednak w przypadku firm Outlook ciągle ma duże znaczenie.

Outlook Spaces powinno pojawić się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Nie wiadomo, czy od razu będzie wchodziło w skład pakietu Office 365, czy też wskoczy do Fluid Framework. Jedno jest pewne – przyjrzę się nowej funkcji, bo mam wrażenie, że może spełnić moje oczekiwania.

Wieści z Rozładowani.pl