Na taką informację czekała spora grupa osób, korzystających z Maków. Sam bez wątpienia zaliczam się do tej grupy i od razu przystąpiłem do pobierania. Po wielu latach oczekiwania pakiet Office 365 zadebiutował w MacOS App Store.

Do tej pory trzeba było korzystać z instalatorów dostarczanych przez Microsoft, aby zainstalować pakiet. Jak wiadomo, z takimi zewnętrznymi instalacjami MacOS nigdy nie było po drodze. Teraz jednak, aplikacje wchodzące w skład Office 365 są dostępne w sklepie z aplikacjami na MacOS. I tu warto zaznaczyć istotną kwestię – każda z tych aplikacji, dostępna jest osobno. I na to właśnie czekałem! Nie byłem skłonny do instalacji całego pakietu Office. Wiem, była możliwość wyboru, które aplikacje zostaną zainstalowane, ale Microsoft i tak zawsze dodawał coś od siebie oprócz samego Worda.

Office 365 dostępny w Mac App Store

Aplikacje Office 365 już dostępne w Mac App Store

Teraz Word, Excel, Power Point, Outlook czy też OneNote dostępne są jako osobne, niezależne od siebie aplikacje. Jest to spore ułatwienie dla użytkowników. Oczywiście dostępny jest także pakiet całości. Wszystkie z nich są do pobrania z App Store oczywiście za darmo, jednak musimy posiadać aktywną subskrypcję Microsoftu, aby móc tworzyć i edytować pliki. Najtańsze pakiety zaczynają się od 299,99 zł przy płatności rocznej, albo 29,99 zł przy opłatach miesięcznych. Wersja ta jest z licencją na jeden komputer PC lub Mac, dla jednego użytkownika. Wyższy pakiet za roczną opłatą 429,99 zł, umożliwia instalację dla sześciu użytkowników, na komputerach PC lub Mac. Do instalacji aplikacji z Mac App Store, wymagany jest system MacOS X w wersji minimum 10.6.6 Snow Leopard.

R E K L A M A

Office 365 dostępny w Mac App Store

Według zapewnień Microsoftu pakiet MacOS Office 365 jest w pełni dostosowany do systemu dostępnego na Makach. Aplikacje, zgodnie z zapowiedziami, obsługują tryb ciemny w MacOS Mojave, a także współpracę w zespołach, jak i OneDrive. Wspierają one także touchbar, który jest dostępny w nowych MacBookach Pro. Jak twierdzi wiceprezes korporacyjny Macrosoft 365, Jared Spataro:

„Pakiet Office jest tym samym, niezawodnym pakietem, ale zaprojektowanym dla komputerów Mac”.

Aplikacje pakietu Office 365 są już dostępne w Mac App Store.


Posłuchaj nas!