Odzyskiwanie kontaktów z iPhone – krok po kroku

Odzyskiwanie kontaktów z iPhone – krok po kroku

Opublikowano 16.05.2018 13:34 - Akcja Partnerska


Straciłeś wszystkie kontakty na swoim iPhonie? Jeśli nie posiadasz backupu, sytuacja nie jest ciekawa. Co nie oznacza jednak, że jest beznadziejna – w tym artykule przedstawiamy 3 metody odzyskiwania utraconych lub skasowanych kontaktów na iPhone.

Przedstawione przez nas metody działają w przypadku większości dostępnych urządzeń Apple, wliczając w to iPhone X/8 (oraz 8 Plus)/ 7 (oraz 7 Plus)/6s (oraz 6s Plus)/6 (oraz 6 Plus)/5S/5C/5/4S/4/3GS. Wpis powstał we współpracy z firmą Wondershare, producentem aplikacji dr. fone służącej do odzyskiwania danych z iPhone. I to właśnie ta aplikacja będzie kluczowym narzędziem do odzyskiwania utraconych kontaktów. W tym celu należy ściągnąć aplikację dr fone dostępną w App Store oraz oprogramowanie dla Windows lub Mac dostępne na stronie producenta.

Odzyskiwanie kontaktów z iPhone (bezpośrednio)

Najłatwiejszy i najmniej czasochłonny sposób. Wymaga jednak ściągnięcia aplikacji mobilnej dr.fone.

Krok 1. Skanowanie iPhone

Podłącz urządzenie do komputera i otwórz program. W interfejsie oprogramowania powinieneś zobaczyć opcję „Start Scan”, rozpoczynającą proces skanowania.

dr fone odzyskiwanie danych z iphone

Krok 2. Przywracanie kontaktów

Po zakończeniu skanowania uzyskasz podgląd danych do odzyskania. Wybierz „Contacts”, następnie zaznacz kontakty, które chciałbyś przywrócić i kliknij „Recover”.

odzyskiwanie kontaktów iphone

Odzyskiwanie kontaktów Iphone z iTunes

Jeśli masz kopię zapasową danych w iTunes i zawiera ona potrzebne kontakty, możesz odzyskać je na dwa sposoby.

Sposób 1. Odzyskiwanie kontaktów z iTunes za pomocą dr. fone

Krok 1. Skanowanie kopii zapasowej

Rozpoczynamy tak jak w poprzednio. Po uruchomieniu programu na komputerze, a następnie wyborze opcji „Recover from iTunes Backup File”, naszym oczom powinna ukazać się lista plików kopii zapasowych. Wybierz tę, która dotyczy twojego urządzenia i wciśnij „Start Scan”.

dr fone data recovery

Krok 2. Przywracanie kontaktów

Po kilku sekundach cała zawartość z pliku kopii zapasowej zostanie wyświetlona w szczegółach. Wystarczy, że wybierzesz dane, które interesują cię najbardziej i klikniesz przycisk "Odzyskaj". Odzyskane kontakty można także zapisać na komputerze jako plik .xlsx, .html lub .csv.

odzyskiwanie kontaktów iphone z itunes

Sposób 2: Odzyskiwanie kontaktów iPhone bezpośrednio z iTunes

Krok 1. Zabezpiecz ostatnią kopię zapasową

Aby to zrobić, wyłącz automatyczną synchronizację urządzenia. Wystarczy, że uruchomisz iTunes, następnie wejdziesz w „Ustawienia” i następnie „Urządzenia”.

Krok 2. Przywracanie kopii zapasowej

Podłącz telefon do komputera. Ponownie przejdź do „Urządzenia”, wybierz plik kopii zapasowej iPhone'a i kliknij przycisk „Przywróć”. Po zakończeniu przywracania urządzenie iPhone zostanie uruchomione ponownie, a wszystkie kontakty w kopii zapasowej zostaną przywrócone.

Odzyskiwanie kontaktów IpHOne z iCloud

Jeśli posiadamy backup w usłudze iCloud, również w ten sposób możemy przywrócić utracone kontakty. Podobnie jak w przypadku iTunes, możemy zrobić to na dwa sposoby. Użycie aplikacji dr.fone ma tę zaletę, że pozwala ona wyodrębnić część kopii zapasowej z iCloud i odzyskać jedynie część danych. Dzięki temu nie musimy przywracać całej kopii zapasowej i resetować iPhone'a.

Sposób 1: Odzyskiwanie kontaktów iPhone z iCluoud przy pomocy dr. fone

Krok 1. Zaloguj się w iCloud

Następnie uruchom program i wybierz „Recover from iCloud Backup File" znajdujący się po lewej stronie okienka interfejsu. Następnie zaloguj się na swoim koncie iCloud.

odzyskiwanie kontaktów iphone z icloud

Krok 2. Wybierz odpowiedni plik z kopii zapasowej

Po zalogowaniu się do usługi iCloud, program wyświetli listę plików których kopie wykonaliśmy wcześniej w usłudze iCloud. Aby dotrzeć do kontaktów należy wybrać opcję „Contacts”.

dr fone odzyskiwanie danych z icloud

Krok 3. Przywróć kontakty

Po zakończeniu procesu skanowania dr.fone wyświetli listę wszystkich kontaktów z kopii. Możemy z niej wybrać te, które chcemy odzyskać. Wyeksportowane kontakty można zapisać jako pliki .xlsx, .html lub .csv.

Sposób 2: Przywracanie kontaktów z iCloud (UWAGA! Ten sposób może spowodować usunięcie innych danych z iPhone).

Krok 1. Zresetuj urządzenie

Przed przywróceniem backupu z  iCloud musimy resetować iPhone'a. Aby to zrobić należy wejść w „Ustawienia” <„Ogólne” <„Resetuj” <„Usuń całą zawartość i ustawienia”.

Krok 2. Przywróć kopię zapasową

Zrobisz to przechodząc do „Konfiguruj swoje urządzenie”, następnie logując się w iCloud i wybierając „Wybierz kopię zapasową”. Niestety, wszystkie dane pochodzące z okresu pomiędzy ostatnim backupem a jego przywróceniem zostaną utracone.

Tekst powstał przy współpracy z marką Wondershare.

Wieści z Rozładowani.pl