Interfejs użytkowników na Androidzie, w aplikacji mobilnej, uległ zmianie już dłuższy czas temu. Niestety osoby korzystające ze sprzętu Apple musiały nieco dłużej poczekać na nowy wygląd Spotify. Coraz więcej przedsiębiorstw najpierw wprowadza wszelkie zmiany na smartfonach z systemem od Google, a dopiero później opracowuje osobne aplikacje na iOS. Na szczęście to jest ten moment, by także posiadacze Spotify na iPhone’ach mogli korzystać z odświeżonej wersji.

co się zmieniło w spotify na ios?

nowoczesny design

Spotify od zawsze podobało mi się pod względem wizualnym. Stonowana kolorystyka, zielone wstawki oraz minimalizm uważałam za uproszczenie w nawigacji użytkownika. Podczas najnowszej aktualizacji nie mogło więc zabraknąć ciekawych rozwiązań wizualnych. Mowa przede wszystkim o widoku okładek utworów, które są teraz wyświetlane w niemal wszystkich widokach aplikacji. Nie dotyczy to wyłącznie widoku „album”. Ma to na celu ułatwienie użytkownikom znajdowanie ulubionych utworów na liście, przez co korzystanie ze Spotify staje się prostsze. Co ciekawe aplikacja ma również przypominać o polubionych do tej pory utworach, poprzez pokazanie ikonki serca tuż obok tytułów piosenek.

spotify na ios

znacznie łatwiejsza nawigacja

To od zawsze było jednym z najważniejszych czynników dla użytkowników. Prosta nawigacja to nie tylko szybkie wyszukiwanie utworów, ale również możliwość ich zmiany, pobierania na własne urządzenie i wiele innych. Funkcje takie jak „odtwórz”, „polub” oraz „pobierz” są teraz wyświetlane w jednym pasku w środkowej części ekranu. Co więcej, pobieranie muzyki bez użycia Wi-Fi ma teraz nową ikonę – znaną dotychczas z sekcji Podcasty. Dzięki dostępności ikon w jednym miejscu wszystko, czego potrzebuje użytkownik Spotify na iOS, ma na wyciągnięcie ręki.

spotify na ios

opcja „shuffle”

Aby ułatwić odtwarzanie ulubionych utworów w trybie losowym, Spotify wprowadza nową ikonę, zwaną „Shuffle play”. Od dziś wystarczy tylko jedno kliknięcie, by móc odtwarzać ulubione utwory w kolejności sugerowanej przez aplikację.

spotify na ios

Każda z powyższych zmian na pewno wpłynie pozytywnie na odbiór aplikacji przez użytkowników. Dobrze, że wreszcie Spotify na iOS nabierze nowego wyglądu i znacznie ułatwi korzystanie z wielu dostępnych funkcji.

Źródło: Spotify


Posłuchaj nas!