Od teraz w Recenzjach Google będą pokazywane zdjęcia produktów dodane przez użytkownika

Od teraz w Recenzjach Google będą pokazywane zdjęcia produktów dodane przez użytkownika

Opublikowano 10.10.2019 14:16 -


Jak się przyjrzymy bardziej i mocniej zastanowimy, to można stwierdzić, że takiej opcji brakowało w opiniach Google. Serwis wdraża właśnie nową opcję, dzięki której w recenzjach produktów pokazane zostaną zdjęcia robione przez użytkowników.

Wszelkie badania pokazują, że nic tak nie przekonuje klienta do zakupu, jak autentyczna opinia. W dobie wszechobecnych „szeptanek” trudno jest wyodrębnić te opinie, które są realne, dodane przez prawdziwego klienta, który cieszy (bądź też nie) się z zakupionego towaru.

W Zakupach Google pojawią się autentyczne zdjęcia, które dadzą prawdziwy obraz tego, jak produkt wygląda. Dzięki temu kupujący nie będzie musiał polegać jedynie na zdjęciach producentów, które wykonywane są w studiach bezcieniowych, na dodatek ze sporym retuszem i poprawkami cyfrowymi.

Według badań, jakie przeprowadziła firma Google, konsumenci szukając produktów do kupienia korzystają głównie z wyszukiwarki Google. Te same analizy mówią, że ponad 50% takich klientów jest zdania, że to właśnie zdjęcia pomogły im podjąć decyzję, co dokładnie kupić.

Google testuje zupełnie nowe wyniki wyszukiwania – bez URL!

Sprzedawcy mogą wypełnić specjalny formularz, aby w ich produktach pokazywane były recenzje. Wystarczy liczba 50 recenzji. Na razie funkcja ta pojawiła się w Stanach Zjednoczonych, na urządzeniach mobilnych. Google planuje jednak jak najszybsze rozszerzenie tej opcji na kolejne kraje w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

źródło: searchenginejournal.com

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację