Od teraz na Twitterze możesz powstrzymać trolli - dzięki nowym funkcjom

Od teraz na Twitterze możesz powstrzymać trolli – dzięki nowym funkcjom

Opublikowano 19.08.2016 8:29 -


Jak przypomnieć sobie Twitter sprzed kilku lat, to okaże się, że całkiem sporo się zmieniło. Nie jest to już tylko wypluwający kolejne Tweety mechanizm, ale już nieco bardziej złożone narzędzie. Mamy “Tweety, które Cie ominęły”, mamy pełne statystyki poszczególnych ćwiernknięć, platformę reklamową, jednym słowem dzieje się. Do grona tych funkcji dołączają nowe, które mają być odpowiedzialne, za unicestwienie wszelkich spamerskich kont lub tych, które trollują.

Ustawienia powiadomień

Pierwsza opcja wydaje się być dość prosta, ale zarazem bardzo skuteczna w swoim działaniu. Otóż z poziomu aplikacji mobilnej wystarczy przejść do powiadomień i za sprawą ikonki w prawym górnym rogu, uruchomić dodatkowe ustawienia. Znajdziemy tam rozwiązanie (only people you follow),którego uruchomienie spowoduje, że będziemy od tego momentu widzieć powiadomienia od osób, które obserwujemy. Od nikogo innego.

Quality Filter

By uruchomić tą opcję, ścieżka dostępu jest analogiczna jak w powyższym przypadku. Sam sposób działania tego rozwiązania jest nie do końca jasny. Jak zapewniają twórcy Twittera, ma on działać na podstawie różnych czynników, takich jak np. podejrzane konta, te które spamują, czy chociażby losowa aktywność jego działania. Po uruchomieniu takiego filtra, wszystkie osoby, które się do niego zakwalifikują zostaną ukryte na Twojej osi czasu. Sprytne, ale nie do końca jasne.

 

Powyższe zmiany, to rzecz która na pewno się przyda. Jestem jednak pełen obaw co do drugiego rozwiązania, gdyż kiedy oglądam naszą rodzimą Ekstraklasę, to targają mną dzikie emocje, których upust daje na koncie Twitterowym. Obawiam się, że mnie filtr złapie i będzie po mojej karierze na Twitterze (#rym) ;-). Jeśli jednak Wam to nie przeszkadza, to zapraszam do subskrybowania mojego prywatnego konta jak i konta DailyWeb.

Wieści z Rozładowani.pl