Od teraz można ręcznie oznaczać znajomych w Google Photos

Od teraz można ręcznie oznaczać znajomych w Google Photos

Opublikowano 28.11.2019 14:49 -


Google nie przestaje zaskakiwać swoich użytkowników. W ostatnim czasie pojawiają się liczne aktualizacje oraz nowe funkcje, które są nastawione na komfort korzystania z dostępnych usług. Tym razem przyszła pora na Google Photos, gdzie już niebawem będzie można ręcznie oznaczać swoich znajomych, którzy znaleźli się na fotografiach.

Do tej pory aplikacja sama próbowała dopasować twarz ze zdjęcia do osób, jakie pojawiały się już wcześniej w albumach. Automatyczne oznaczanie nie spełniało jednak swojej funkcji na tyle dobrze, by je tak pozostawić. O pierwszych zmianach w Google Photos było słychać kilka miesięcy temu, a w zeszłym tygodniu pojawiła się pierwsza zmiana, która stanowiła wstęp do ręcznego oznaczania zdjęć. Już za chwilę każdy z Was będzie mógł przekonać się o działaniu nowej funkcji.

Algorytm wykrywania twarzy pozostaje aktywny

Jeśli wydawało się Wam, że ręczne oznaczanie znajomych zastąpi poprzednią funkcję, to niestety byliście w błędzie. Google nie zamierza rezygnować z automatycznego rozpoznawania twarzy, wręcz przeciwnie, oznaczanie nadal będzie się na nim opierało. Tylko w momencie, kiedy system przypasuje twarz osoby na zdjęciu do tagu, będzie można ręcznie oznaczać znajomych. Natomiast jeśli fotografia przedstawia zaledwie część twarzy albo sylwetkę, niestety nie uda się skorzystać z funkcji. Jak więc będzie działała wprowadzona zmiana?

ręcznie oznaczać znajomych

Ograniczenie ręcznego oznaczania przez Google jest w pewien sposób zrozumiałe. Kiedy jednak twarz zostanie znaleziona na zdjęciu, to bez względu na to, czy osoba posiada już utworzony profil, czy jest nowym użytkownikiem, będzie można dodać nowy bądź edytować istniejący już tag.

W jaki sposób ręcznie oznaczać znajomych?

Wystarczy otworzyć aplikacje, znaleźć zdjęcie zawierające twarz oraz przesunąć palcem w górę bądź dotknąć przycisk trzech kropek w prawym górnym rogu. Spowoduje to wyświetlenie zaktualizowanego panelu ze specjalną sekcją, istniejących profili oraz ikonkę edycji. Podczas edytowania należy wybrać nieoznaczoną twarz, dodać do wybranej grupy bądź dodać nową przy pomocy znaku plus.

ręcznie oznaczać znajomych

Nowa aktualizacja ma wprowadzić znacznie więcej trybów ręcznego oznaczania zdjęć. Jeśli więc nie macie jeszcze możliwości dodawania tagów, musicie poczekać, bowiem Google dopiero rozpoczyna wdrażanie swojego narzędzia na wszystkie smartfony.

Źródło: Android Police

Wieści z Rozładowani.pl