Posiadanie własnego hasła pod swoim nazwiskiem na Wikipedii, to naprawdę coś. Oczywiście kolejnym poziomem będzie wpis, dla przykładu taki jak ten:

Michael Saul Dell (ur. 23 lutego 1965 w Houston, w stanie Teksas, USA), amerykański przedsiębiorca pochodzenia żydowskiego, założyciel oraz dyrektor generalny przedsiębiorstwa Dell (założył je w 1984 roku). Dell jest jednym z największych na świecie sprzedawców komputerów osobistych. Część majątku Della (ok. 10 mld USD) inwestowana jest w inne firmy, całość inwestycji zarządzana jest przez firmę o nazwie Capital MSD (nazwa podchodzi od inicjałów założyciela firmy Dell). /źródło.

Robi wrażenie, prawda? Gdyby wpisy w Wiki były dodatkowe wzbogacone o konieczne do uzupełnienia pole, czy też sekcje: pierwsza praca, to mogłoby być naprawdę interesujące. W wielu przypadkach, nawet bardzo inspirująco. Biorąc na przykład Pana Della, okaże się, że zaczynał jak każdy inny. Nie urodził się prezesem, nie zdobył milionów tuż po ukończeniu szkoły średniej, bo… pracował w restauracji, a zajmował się myciem naczyń. Aż trudno w to uwierzyć, prawda?

W ramach niedzielnego wieczoru, czas na lekturę przyjemną i mam nadzieję, że choć trochę uświadamiającą. Wszystkie znane persony, a przynajmniej te umieszczone w galerii, zaczynały swoją karierę w dość oczywistych miejscach. Wyobrażacie sobie np. Marissę Mayer, która pakuje Wam zakupy? Ciężko w to uwierzyć, przez pryzmat jak daleko udało im się zajść. Zapraszam do zapoznania się ze świetną infografiką w postaci slajdów i sprawdzenie, jak to było na początku  drogi zawodowej, każdej z wymienionych osób. Kolejny raz okazuje się, że to plan na życie jest potrzebny, trochę szczęścia, umiejętności  i dużo determinacji.

źródło infografiki: https://digitaldefynd.com