O wycofaniu „darmowych” gier na PS3 i PS Vita Playstation informowało już w lutym tego roku, niemniej ostatnio na moją skrzynkę trafiło przypomnienie w tej sprawie i postanowiłam się rzeczą bliżej zainteresować.

Sama sytuacja nie wydaje się zaskakująca. W końcu PS3 ma już 12 lat (serio, kiedy to się stało?) zaś PS Vita 7 lat. Kwestią czasu było, kiedy ogłoszone zostanie wreszcie zakończenie wsparcia dla tych produktów konsolowego lidera rynku. Zwłaszcza, że na horyzoncie majaczy już kolejna generacja Playstation.

plays4

Z podanej przez firmę informacji wynika, że zgromadzone dotychczas na koncie gry nie utracą swojej ważności. Użytkownicy nie muszą się więc martwić, że ich ukochane tytuły zdobyte dzięki subskrypcji przestaną być nagle dostępne. Przez chwilę miałam nadzieję, że ta zmiana będzie wiązała się ze wzbogaceniem oferty dla użytkowników PS4, ale niestety na to nie ma co liczyć. Swoją drogą ja tam na ofertę Gier co miesiąc na czwórkę nie narzekam.

R E K L A M A

To dobra okazja dla właścicieli PS3, by przesiąść się na następną wersję konsoli. Najważniejsze tytuły z trójki w większości doczekały się remasterów, zaś samo PS4 zdążyło już nieźle stanieć. A może lepiej poczekać już do premiery kolejnej odsłony Playstation? W końcu niektóre zapowiedzi sugerują wsteczną kompatybilność, być może nawet sięgającą dalej niż tylko do poprzedniej generacji.