Od 0 do 100% w 17 minut! A ty ile potrzebujesz na naładowanie swojego telefonu?

Od 0 do 100% w 17 minut! A ty ile potrzebujesz na naładowanie swojego telefonu?

Opublikowano 26.03.2019 9:10 -


Skoro w dziedzinie baterii nie możemy wykreować przełomu, należy postawić na niemal natychmiastowe ładowanie i baterie, które wytrzymają przynajmniej 24 godziny pracy. Zapewne tak właśnie wyglądał powód, dla którego Xiaomi opracowało system ładowania z wykorzystaniem 100W ładowarki. Ten system potrzebuje raptem kilkunastu minut na naładowanie dużej baterii do pełna!

Dawno minęły czasy, kiedy chińskie firmy rażąco kopiowały zachodnich gigantów. W ciągu ostatnich kilku lat owe firmy, takie jak Huawei i Xiaomi, zapoczątkowały wiele nowości technologicznych, które można zaliczyć do innowacji. Patrząc na słupki sprzedaży z ostatnich kilku lat, mogę z niemal 100% powiedzieć, że to się nie zmieni. Huawei i Xiaomi notują najwyższe wzrosty na rynku mobile. Zatem nie ma żadnych powodów, dlaczego mieliby przystopować. A przecież jest o co grać.

Super Charge Turbo

Lin Bin, prezes i współzałożyciel Xiaomi, ujawnił poprzez post na Weibo, że inżynierowie jego firmy z powodzeniem przetestowali szybkie ładowanie o mocy 100 W dla przyszłych smartfonów. Tak duża moc pozwoliła osiągnąć naprawdę niezłe wyniki. Rozładowany do 0 akumulator o pojemności 4000 mAh, udało się naładować do 100% w zaledwie 17 minut! To prawie dwa razy szybciej niż SuperVOOC od OPPO, która jest obecnie najszybszą technologią ładowania smartfonów na rynku. W tym samym poście pochwalono się porównaniem z SuperVOOC. W momencie, kiedy Xiaomi osiągnęło 100% naładowania, Oppo zbliżyło się do 65%. Różnica w praktyce będzie jeszcze większa, ponieważ przykładowy model Oppo miał mniejszą baterię – 3700mAh.

Niestety, oprócz tego demo, Lin Bin Xiaomi nie podzielił się innymi informacjami, jak chociażby przewidywany czas wprowadzenia technologii do urządzeń Xiaomi. Interesuje mnie również, jak wygląda ładowarka, która przecież musi oddać dużą ilość ciepła. Oznacza to zapewne tyle, że system 100W ładowania jest na etapie testów i jeszcze trochę na niego poczekamy.

Takie rozwiązanie problemu kończącej się energii w smartfonach mi się podoba. Zamiast montować monstrualne baterie i walczyć o każdy milimetr pod obudową, wystarczy zagwarantować ultra szybkie ładowanie. Zakładając, że będziemy ładować urządzenie przy 20-30% baterii, taki proces zajmie zapewne około 12 minut!

Wieści z Rozładowani.pl