Jakiś czas temu pisaliśmy Wam o pewnych spekulacjach na temat Oculus Go – teraz już wszystko wiemy i mamy bardzo dobrą wiadomość – są dostępne na polskim rynku!

W październiku Oculus wypuścił zwiastun:

R E K L A M A

Trochę musieliśmy jednak poczekać, by wiedzieć cokolwiek na pewno. Najświeższy film pojawił się 1 maja i promuje on to cudo. Zobaczyć go możecie poniżej:

Zestaw do wirtualnej rzeczywistości został zaprezentowany na konferencji Facebooka F8. W Europie ceny zaczynają się od 220 euro (niecałe 1000 złotych). Zestaw jest dostępny w 23 krajach, w tym także w Polsce. Wersja podstawowa posiada 32 GB pamięci. Za urządzenie z dwukrotnie pojemniejszą pamięcią zapłacimy około 1200 złotych. Gogle posiadają wyświetlacz LCD o rozdzielczości 2560×1440 pikseli, a także mikrofon i głośniki. Samo urządzenie nie wymaga kabli i podłączania do komputera. Działa przez około 2 godziny w przypadku gier i nieco dłużej w przypadku filmów. Czas ładowania baterii to około 3 godziny. Co ciekawe gogle nie posiadają dodatkowych słuchawek – mają za to wbudowane małe głośniczki, które pozwalają na naprawdę dobry odbiór dźwięku. Jest to również bardziej bezpieczne dla nas rozwiązanie, ponieważ nie tracimy kontaktu z rzeczywistością. Słuchawki można oczywiście dodatkowo podłączyć, co jest dodatkową zaletą urządzenia.

Oculus Go z innymi aplikacjami oraz oculus venues

Oculus Go działają z około tysiącem aplikacji i gier – tyczy się to również seriali na Netflix! Pod koniec maja Facebook uruchomi dodatkowo usługę zwaną Oculus Venues, dzięki której razem ze znajomymi będziemy mogli uczestniczyć na przykład w wirtualnych koncertach.

Wiemy już naprawdę dużo i kurtyna tajemniczości opadła. Technologia VR staje się coraz bardziej dostępna, szczególnie jeśli chodzi o cenę, a ta jest naprawdę korzystna – patrząc na możliwości jakich dostarczają gogle. Uważam, że warto było poczekać te kilka miesięcy, by w pełni zobaczyć to cudo. Czekamy na pierwsze recenzje!